Trwa ładowanie...

Magdalena Adamowicz i Aleksandra Dulkiewicz na proteście klimatycznym w Gdańsku

Gdańsk solidaryzuje się z 13-letnią Ingą Zasowską, która rozpoczęła przed Sejmem Wakacyjny Strajk Klimatyczny. Pod słynną fontanną Neptuna pojawiły się w piątek rano tłumy Gdańszczan. Nie zabrakło wśród nich Magdaleny Adamowicz z córką Tereską oraz prezydent miasta Aleksandry Dulkiewicz.

Share
Magdalena Adamowicz i Aleksandra Dulkiewicz na proteście klimatycznym w Gdańsku
Źródło: twitter.com, Fot: Aleksandra Dulkiewicz
dgn7fwl

Aleksandra Dulkiewicz pojawiła się na proteście z transparentem "Kochaj swoją matkę Ziemię". "Solidarni z Ingą Zasowską, solidarni z Gretą Thunberg" - napisała na Twitterze prezydent miasta.

Na zdjęciu widać, że Magdalena Adamowicz ma ze sobą baner z napisem "No water, no life" (brak wody - brak życia), a jej córka Tereska - "Środowisko ponad wszystko".

dgn7fwl

"To jest ostatni moment, aby zacząć działać, tworzyć nowe technologie, dbając o nasze środowisko. Jeśli tego nie zrobimy dziś, to oprócz bardzo poważnych konsekwencji dla środowiska oraz naszego zdrowia, Polska poniesie ogromne konsekwencje finansowe. Powinniśmy pamiętać o tym, że wprawdzie Unia Europejska nie zakazuje stosowania węgla w energetyce, jednak system wymagający zakupu uprawnień do emisji CO2 obciąża właśnie energetykę opartą na węglu, która emituje najwięcej CO2. Dla każdego zakładu emitującego CO2 na terenie Unii Europejskiej oznacza to wielomilionowe koszty" - napisała Magdalena Adamowicz na Facebooku.

"Mamy 10 lat, aby zatrzymać tę lawinę. Jeśli przegapimy ten czas, to skutki dla naszej gospodarki, dla naszego zdrowia będą nieodwracalne. W pełni popieram postulaty Ingi, które dotyczą przestrzegania postanowień porozumienia paryskiego, redukcji emisji gazów cieplarnianych, opodatkowania emisji gazów cieplarnianych, zwrócenia uwagi na edukację o zmianach klimatycznych. Ingo, wspieram Cię całym sercem" - dodała żona tragicznie zmarłego Pawła Adamowicza.

Klimatyczny strajk 13-latki

13-letnia Inga Zasowska rozpoczęła w ubiegły piątek przed Sejmem Wakacyjny Strajk Klimatyczny. Protestując w każdy piątek do końca lipca, dziewczynka chce zwrócić uwagę na zagrożenie klimatyczną katastrofą. Uważa, że politycy "nie przejmują się zmianą klimatu i nic z tym nie robią". 13-latkę poparła 16-letnia Greta Thunberg ze Szwecji, inicjatorka Młodzieżowego Strajku Klimatycznego, która w marcu została zgłoszona do Pokojowej Nagrody Nobla. Pisaliśmy o TUTAJ.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dgn7fwl

Podziel się opinią

Share
dgn7fwl
dgn7fwl
Więcej tematów