Trwa ładowanie...
d3zg8yw
emmanuel macron

Macron grozi Frexitem. "Unia Europejska musi się zmienić"

Kandydat na prezydenta Francji, Emmanuel Macron zapowiedział, że nie będzie chciał zawieść swoich wyborców wzywających do głębokich reform wewnątrz Unii.
Share
Emmanuel Macron
Emmanuel MacronŹródło: AFP, Fot: PHILIPPE LOPEZ
d3zg8yw

- Jestem proeuropejski. Broniłem tej idei przez cały okres wyborów. Popierałem politykę unijną, ponieważ wierzę, że to bardzo ważne dla Francuzów i miejsca naszego kraju w globalizacji – zaczął Macron.

- Problem jest jednak w tym, że połowa krajów członkowskich jest niezadowolona z tej idei. Dlatego musimy zreformować Europę. Potrzebujemy nowej Unii Europejskiej by chronić naszych ludzi i regulować globalizację. Unia musi się zmienić, inaczej będzie musiała stawić czoła Frexitowi – stwierdził kandydat na prezydenta Francji.

Czytaj więcej: Wyniki pierwszej tury wyborów we Francji

d3zg8yw

- Jeśli bym się zdecydował kontynuować obecny sposób funkcjonowania UE, to byłby akt zdrady wobec moich wyborców – zakończył Macron.

Według opublikowanych w poniedziałek przez francuskie MSW ostatecznych wyników I tury niedzielnych wyborów prezydenckich, centrowy polityk Emmanuel Macron i kandydatka skrajnej prawicy Marine Le Pen zajęli pierwsze i drugie miejsce i zmierzą się ze sobą w II turze.

Czytaj więcej: Burza po słowach francuskiego kandydata na prezydenta

Faworyt do wygrania francuskich wyborów prezydenckich opowiedział się także za nałożeniem na Polskę sankcji.

d3zg8yw

Podziel się opinią

Share
d3zg8yw
d3zg8yw
Więcej tematów