Trwa ładowanie...

Macron grozi Frexitem. "Unia Europejska musi się zmienić"

Kandydat na prezydenta Francji, Emmanuel Macron zapowiedział, że nie będzie chciał zawieść swoich wyborców wzywających do głębokich reform wewnątrz Unii.

Macron grozi Frexitem. "Unia Europejska musi się zmienić"Źródło: AFP, fot: PHILIPPE LOPEZ
d2awk4j
d2awk4j

- Jestem proeuropejski. Broniłem tej idei przez cały okres wyborów. Popierałem politykę unijną, ponieważ wierzę, że to bardzo ważne dla Francuzów i miejsca naszego kraju w globalizacji – zaczął Macron.

- Problem jest jednak w tym, że połowa krajów członkowskich jest niezadowolona z tej idei. Dlatego musimy zreformować Europę. Potrzebujemy nowej Unii Europejskiej by chronić naszych ludzi i regulować globalizację. Unia musi się zmienić, inaczej będzie musiała stawić czoła Frexitowi – stwierdził kandydat na prezydenta Francji.

- Jeśli bym się zdecydował kontynuować obecny sposób funkcjonowania UE, to byłby akt zdrady wobec moich wyborców – zakończył Macron.

d2awk4j

Według opublikowanych w poniedziałek przez francuskie MSW ostatecznych wyników I tury niedzielnych wyborów prezydenckich, centrowy polityk Emmanuel Macron i kandydatka skrajnej prawicy Marine Le Pen zajęli pierwsze i drugie miejsce i zmierzą się ze sobą w II turze.

Faworyt do wygrania francuskich wyborów prezydenckich opowiedział się także za nałożeniem na Polskę sankcji.

d2awk4j
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2awk4j
Więcej tematów