Trwa ładowanie...
d44s6ig

Macron chce wyrzucić Polskę ze strefy Schengen. "Co to w ogóle za afera?!"

- Nie chcę mieć w Schengen krajów, które są z tego zadowolone, kiedy chodzi o przepływ obywateli i dóbr, ale nie chcą przyjąć na siebie części ciężaru - powiedział Emmanuel Macron. Słowo "Polska" nie padło, ale wiadomo, że to nasz kraj miał na myśli.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Emmanuel Macron nie chce "krajów, które nie chcą przyjąć części ciężaru" w strefie Schengen
Emmanuel Macron nie chce "krajów, które nie chcą przyjąć części ciężaru" w strefie Schengen (PAP/EPA)
d44s6ig

- Co to w ogóle za afera?! - oburzał się prezydent Francji, mówiąc o polityce imigracyjnej Unii Europejskiej. Jak relacjonuje reporter RMF FM, Macron stwierdził, że "lepiej mieć w tej strefie mniej państw".

Prezydent Francji wrócił tym samym do koncepcji mechanizmu przyjmowania uchodźców z Afryki i Bliskiego Wschodu. Przekonywał też, że chce doprowadzić do reformy strefy Schengen na bazie "odpowiedzialności i solidarności".

Mniejsza Schengen bez Polski?

Korespondent Deutsche Welle i "Gazety Wyborczej" Tomasz Bielecki przypomina na Twitterze, że koncepcja "węższej strefy Schengen" nie jest nowa. Poza nią miałyby znaleźć się kraje niechętne "solidarności azylowej/uchodźczej".

d44s6ig

Zobacz także: Tomasz Siemoniak przestrzega Pawła Kukiza przed "flirtem" z PiS

Polska i kraje Europy Środkowo-Wschodniej są ulubionym "chłopcem do bicia" prezydenta Francji. Macron mówił m. in., że "Polacy zasługują na lepszy rząd". Wiosną Francuz miał pojawić się z wizytą w Polsce, ale PiS ponoć obawiał się, że polityk wesprze opozycję.

Masz news, ciekawe zdjęcie lub film? Prześlij nam na dziejesie.wp.pl!

d44s6ig

Podziel się opinią

Share

d44s6ig

d44s6ig
Więcej tematów