WP

Macierewicz znów u boku Kaczyńskiego. Narady na Nowogrodzkiej

Antoni Macierewicz wraca do łask prezesa PiS - informuje "Fakt". Wszystko za sprawą odwołania prezesa Energi SA. Arkadiusz Siwko miał być jedną z osób, które obciążyły m.in Bartłomieja Misiewicza.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ocieplenie na linii Kaczyński-Macierewicz
Ocieplenie na linii Kaczyński-Macierewicz (PAP)
WP

Dymisja z funkcji szefa MON oraz nikłe zainteresowanie raportem komisji smoleńskiej- te czynniki miały sprawić, że czas Antoniego Macierewicza w partii rządzącej mógł się skończyć. Jednak jak podaje tabloid, były szef MON znów jest częstym gościem na Nowogrodzkiej, gdzie spędza długie godziny na rozmowach z prezesem Kaczyńskim.

Gazeta łączy to ocieplenie na linii Kaczyński-Macierewicz z odwołaniem Arkadiusza Siwko ze stanowiska prezesa Energi SA. W przeszłości Siwko był bliskim współpracownikiem Macierewicza. Okazuje się, że miał być również jedną z osób, które obciążyły m.in Bartłomieja Misiewicza i innych ludzi z otoczenia Antoniego Macierewicza.

Odwołanie Arkadiusz Siwki miało być "potwierdzeniem dobrej woli prezesa". W ten sposób Macierewicz uzgodnił zmianę w strukturach Energi z samym ministrem Krzysztofem Tchórzewskim. Co ciekawe, szef resortu był winien politykowi przysługę.

WP

To jednak nie wszystko. Jak wynika z informacji "Faktu", Jarosław Kaczyński namawia Antoniego Macierewicza, by wystartował w wyborach do europarlamentu. Dlaczego? Chodzi o to, by zatrzeć wrażenie, że były szef MON jest "chowany" przed polityką tak jak to miało miejsce podczas wyborów parlamentarnych w 2015 roku.

Odwołanie Arkadiusza Siwki

WP

Przypomnijmy: rada nadzorcza Energi zdecydowała we wtorek o odwołaniu prezesa Arkadiusza Siwki. Zaledwie 29 dni po powołaniu na to stanowisko.

To jednak nie wszystko. Tylko w bieżącym roku, oprócz Siwki Energą kierowali w kolejności chronologicznej: Dariusz Kaśków, Jacek Kościelniak (p.o.), Daniel Obajtek i Alicja Klimiuk (p.o.). Przed Kaśkówem był Roman Pionkowski (p.o.), Andrzej Tersa. Tersa stanowisko obejmował w kwietniu 2015 r.

Pod koniec 2015 roku Siwko objął stanowisko prezesa koncernu Polska Grupa Zbrojeniowa. Zrezygnował z tej posady w lutym 2017 r. Ponadto sprawował funkcję szefa Operatora Logistycznego Paliw Płynnych i zasiadał w radzie nadzorczej Orlenu. W latach 1991-92 Arkadiusz Siwko stał na czele Gabinetu Ministra Spraw Wewnętrznych. Szefem resortu był wówczas Antoni Macierewicz.

ZOBACZ WIDEO: Wzruszony powstaniec Majewski dziękuje za obecność na skwerze. "Tyle osób pamięta"

WP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
WP
WP