Trwa ładowanie...
d3z0f3j

Macierewicz złożył doniesienie do prokuratury m.in. na Tuska

Donald Tusk nawołuje do działań, które są wymierzone w bezpieczeństwo i suwerenność Polski - uważa Antoni Macierewicz. Zdaniem szefa MON wypowiedź szefa Rady Europy, jaką opublikował na Twitterze to bezprecedensowa zapowiedź działań opozycji.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Szef MON osobiście złożył kilkadziesiąt zawiadomień do prokuratury w sprawie popełniania przestępstw
Szef MON osobiście złożył kilkadziesiąt zawiadomień do prokuratury w sprawie popełniania przestępstw (WP.PL)
d3z0f3j

Macierewicz odniósł się na antenie TV Republika do wpisu, jaki Donald Tusk opublikował w niedzielę na Twitterze: "Alarm! Ostry spór z Ukrainą, izolacja w Unii Europejskiej, odejście od rządów prawa i niezawisłości sądów, atak na sektor pozarządowy i wolne media - strategia PiS czy plan Kremla? Zbyt podobne, by spać spokojnie".

Zdaniem ministra, wpis szefa RE pojawił się "mniej więcej w tym samym momencie", w którym on kończył "niesłychanie istotną, ważną, zarówno dla bezpieczeństwa Polski, jak i dla bezpieczeństwa Ukrainy" rozmowę z szefem ukraińskiego MSZ Pawło Klimkinem. - W związku z tym abstrakcyjność tego, co napisał pan Donald Tusk, mówiąc że jest konflikt zasadniczy między Polską a Ukrainą pokazuje jego niechęć do widzenia rzeczywistości i chęć kłamstwa - ocenił Macierewicz w programie "Tweet UP".

Antoni Macierewicz wyraził nadzieje, że zarówno Donald Tusk i b. prezydent Bronisław Komorowski poniosą odpowiedzialność za "niszczenie polskiej suwerenności". Dodał, że "zostały wdrożone już działania, które to rozpoczynają". Mówił, że osobiście złożył kilkadziesiąt zawiadomień do prokuratury w sprawie popełniania przestępstw. - Spokojnie czekam aż mechanizm wymiaru sprawiedliwości przemiele to i wykona co do niego należy - mówił szef MON.

d3z0f3j

Podziel się opinią

Share

d3z0f3j

d3z0f3j
Więcej tematów