Trwa ładowanie...

Błyskawiczna zapowiedź Wąsika po wyjściu. "To mój obowiązek"

Maciej Wąsik opuścił zakład karny w Przytułach Starych. Polityk został we wtorek ułaskawiony przez prezydenta Andrzeja Dudę. Pytany, czy ma zamiar pojawić się w Sejmie, odparł: "To mój obowiązek".

Maciej Wąsik już na wolnościMaciej Wąsik już na wolnościŹródło: PAP, fot: Leszek Szymański
d2mdk99
d2mdk99

- Chciałem wam bardzo podziękować za to wspaniałe przyjęcie - stwierdził Maciej Wąsik po opuszczeniu murów więzienia. - Czekałem na was wszystkich pod moim oknem, żeby usłyszeć słowa pocieszenia. Chciałem podziękować szczególnie mojej żonie, która była silna jak lwica - mówił.

Dziękował parlamentarzystom, mediom, które nagłaśniały sprawę jego uwięzienia. - Dziękuję za listy, wszystkie je wielokrotnie czytałem - zapewnił Wąsik.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zapytaliśmy o zmiany w TVP. Zaskakujące odpowiedzi Polaków

Wąsik zjawi się w Sejmie? "Mój obowiązek"

Według TV Republika jednym z pierwszych słów Wąsika po opuszczeniu więzienia miało być pytanie: "Powiedzcie, czy Mariusz też jest na wolności?".

d2mdk99

Dziennikarze TV Republika skontaktowali się z Wąsikiem tuż po tym, jak opuścił więzienie. Zapytali go między innymi o to, czy pojawi się w Sejmie.

- To mój obowiązek - odparł Wąsik.

Mamy kilka spraw do wyjaśnienia - dodał, zwracając się do obecnej koalicji rządzącej. W ten sposób odpowiedział na pytanie o słowa Kamińskiego, który po wyjściu z zakładu karnego stwierdził: "Panie Tusk, panie Hołownia, niedługo się zobaczymy".

Ponad sto osób oczekiwało przed więzieniem

We wtorek wieczorem ponad sto osób zgromadziło się przed bramą zakładu karnego w Przytułach Starych koło Ostrołęki, gdzie przebywał Maciej Wąsik. Tuż po oświadczeniu prezydenta Andrzeja Dudy o ułaskawieniu przeszli w miejsce przy ogrodzeniu, skąd ponoć widać okno celi byłego wiceministra.

- Domagamy się natychmiastowego uwolnienia, żeby to się stało teraz, natychmiast" - mówiła prowadząca zgromadzenie Anita Czerwińska z PiS. Demonstranci deklarowali, że będą pod więzieniem do momentu, gdy Maciej Wąsik opuści jego mury. Krzyczeli: "Maciej Wąsik, jesteś wolny, tu jest Polska".

Wśród oczekujących byli m.in. były szef MON Mariusz Błaszczak, Jan Dziedziczak, Marcin Porzucek, Marcin Grabowski i Czesław Hoc. W pierwszym rzędzie na wózku inwalidzkim czekał bard "Solidarności" Jan Krzysztof Kelus.

d2mdk99
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2mdk99
Więcej tematów