Maciej Rosalak nie żyje. Miał 76 lat
Nie żyje Maciej Rosalak, redaktor naczelny magazynu "Historia Do Rzeczy". Znany dziennikarz zmarł w wieku 76 lat.
Maciej Rosalak był dziennikarzem, publicystą historycznym i autorem książek. Ukończył studia w Instytucie Historycznym Uniwersytetu Warszawskiego. W latach osiemdziesiątych wydał pierwsze książki popularyzujące dzieje września 1939 r., między innymi "Reduty września".
Nie żyje Maciej Rosalak
W przeszłości pracował w dzienniku "Rzeczpospolita", w którym był m. in. drugim sekretarzem redakcji. Był także współautorem i redaktorem prowadzącym dodatki historyczne "Rzeczpospolitej": "Zwycięstwa Oręża Polskiego", "Chwała Oręża Polskiego" i "Księga Kresów Wschodnich". Był także jednym z redaktorów miesięcznika "Uważam Rze - Historia".
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Burza wokół Jana Pawła II. "Dziwisz zablokował przeglądanie akt"
W ostatniej dekadzie był jednym z autorów miesięcznika "Historia Do Rzeczy". W listopadzie 2022 roku został redaktorem naczelnym tego magazynu. W Telewizji Republika prowadził program "Kalendarz historyczny" i komentował obchody ważnych rocznic historycznych. Opublikował książki "Tsunami historii" oraz "Wielkie zarazy ludzkości".
Maciej Rosalak był odznaczony Medalem Pro Memoria oraz złotym medalem Opiekuna Miejsc Pamięci Narodowej.
"Spotkaliśmy się niespodziewanie w zeszłym tygodniu w jednym programie. Potem długo rozmawialiśmy. Razem nagrywaliśmy Kalendarz Historyczny. Mój zmienniku, tak do mnie mówił. Dziękuję za wszystko, Maćku. Odpoczywaj w pokoju" - napisał Piotr Dmitrowicz, dyrektor Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego współpracujący z Polskim Radiem.
Trwa ładowanie wpisu: twitter
"Był moim starszym kolegą z 'Rzeczpospolitej',a potem z 'Uważam Rze' i 'Do Rzeczy'. Tytan pracy, erudyta, weteran Marca 1968. Człowiek najwyższej szlachetności" - przekazał dziennikarz Piotr Semka.
Trwa ładowanie wpisu: twitter
WP Wiadomości na:
Wyłączono komentarze
Jako redakcja Wirtualnej Polski doceniamy zaangażowanie naszych czytelników w komentarzach. Jednak niektóre tematy wywołują komentarze wykraczające poza granice kulturalnej dyskusji. Dbając o jej jakość, zdecydowaliśmy się wyłączyć sekcję komentarzy pod tym artykułem.
Redakcja Wirtualnej Polski