Trwa ładowanie...
d2x2dmc

Maciej Lasek mocno o podkomisji smoleńskiej: "zabawa w badanie katastrofy"

- Dla mnie to wszystko jest marnotrawstwem pieniędzy - twierdzi Maciej Lasek. Były szef Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych ma bardzo złe zdanie o podkomisji smoleńskiej. Zauważa, że nawet "dziennikarze i publicyści sprzyjający rządzącym" nie ufają jej ustaleniom.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Maciej Lasek twierdzi, że sprawą katastrofy smoleńskiej powinna zajmować się wyłącznie prokuratura
Maciej Lasek twierdzi, że sprawą katastrofy smoleńskiej powinna zajmować się wyłącznie prokuratura (PAP, Fot: Radek Pietruszka)
d2x2dmc

- Ja uważam, że powinno się zostawić tę sprawę prokuraturze. Bo jedyna rzecz, której do dzisiaj nie wiemy i która nie została oficjalnie ustalona, to kto jest winien temu wypadkowi i jaką powinien ponieść karę - powiedział w rozmowie z gazetą "Fakt" Maciej Lasek.

Były przewodniczący Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych uważa, że podkomisja smoleńska stawia tezy "niepoparte dowodami". - Nie bez znaczenia jest też fakt, że powtórne badanie przyczyn katastrofy lotniczej powierza się ludziom, którzy nigdy nie mieli do czynienia nie tylko z badaniem wypadku lotniczego, ale również z lotnictwem. Dla mnie to wszystko jest marnotrawstwem pieniędzy - twierdzi.

d2x2dmc

I dodaje, że "nawet dziennikarze i publicyści sprzyjający rządzącym też już zauważają, że król jest nagi i że jest to ślepa uliczka". - MON przestał nawet informować o składzie tego ciała i zaniechał prezentowania jakichkolwiek ostatnich ustaleń. Na stronie internetowej nie znajdziemy nawet tak zwanego raportu technicznego, który przewodniczący Macierewicz opublikował rok temu - zauważył Lasek.

Jego zdaniem trwa "zabawa w badanie katastrofy". - Właśnie zawnioskowałem o przedstawienie przez szefa MON szczegółowych informacji o czterech latach działalności podkomisji - podkreślił.

d2x2dmc

Zobacz też: Nowe taśmy TVP o Lechu Wałęsie. Joanna Scheuring-Wielgus kreśli czarny scenariusz przed wyborami

Źródło: fakt.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2x2dmc

Podziel się opinią

Share
d2x2dmc
d2x2dmc
Więcej tematów