Trwa ładowanie...
d1tf7y8

Maciej Grzechnik kopnął operatora kamery. Teraz ma kolejne kłopoty, tym razem z "podróżowaniem"

Maciej Grzechnik w ostatnich dniach zasłynął kopnięciem operatora kamery. Teraz okazało się, że w podlegającej mu stadninie mogło dochodzić do nadużyć w kwestii wyjazdów służbowych. Sprawę nagłośniła opozycja, która domaga się kontroli NIK.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prezes stadniny koni w Michałowie Maciej Grzechnik
Prezes stadniny koni w Michałowie Maciej Grzechnik (PAP, Fot: Piotr Polak)
d1tf7y8

Prezes stadniny koni w Michałowie Maciej Grzechnik nie ma ostatnio dobrej passy. Jeden z dziennikarzy spytał go o fatalny wynik 49. aukcji Pride of Poland. Maciej Grzechnik chciał odpowiadać, przerywał mu, a potem potrącił i kopnął operatora kamery. "Co chcesz ode mnie? Skąd Ty jesteś?" - dopytywał nerwowo.

Okazuje się, że Maciej Grzechnik na również inne kłopoty. Opozycja ma bowiem poważne podejrzenie, że prezes stadniny koni w Michałowie wykorzystuje swoją pozycję. Zwrócili uwagę, że razem z żoną oraz synem z jego narzeczoną, dość często podróżują po całym świecie. Dlatego politycy poprosili NIK o kontrolę w stadninach podlegających rządowej Agencji Nieruchomości Rolnych. Co na to sam Maciej Grzechnik?

d1tf7y8

Tanie podróże prezesa. NIK zbada sprawę

"Prezes zarządu spółki oświadczył, że każdorazowo w sytuacji, gdy w wyjeździe służbowym prezesa spółki uczestniczą osoby towarzyszące, jest on finansowany z jego środków prywatnych" - można przeczytać w odpowiedzi z ministerstwa rolnictwa, który przytoczył "Fakt". Gazeta poszła jednak o krok dalej i ujawniła, gdzie i za ile podróżował Maciej Grzechnik.

W 2017 roku poleciał "bezkosztowo" w podróż do Koksijde w Belgii. Był także we Francji w Menton za 3667,96 złotych, włoskiej Weronie za 5372,17 zł, Paryżu za 1136 zł oraz dwukrotnie w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Pierwszy raz za 745,73 zł, a drugi za 2295 złotych. "Lata niemal za darmo. Powstaje pytanie, czy ktoś pokrywa koszty pobytu prezesa i jego rodziny?" - czytamy w komentarzu.

d1tf7y8

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Rytel, rok po tragicznej nawałnicy

d1tf7y8

Podziel się opinią

Share
d1tf7y8
d1tf7y8
Więcej tematów