Trwa ładowanie...

Maciej Grubski zrezygnował z członkostwa w PO. Wydał oświadczenie

Senator Maciej Grubski złożył rezygnację z członkostwa w Platformie Obywatelskiej, a co za tym idzie również w klubie senatorskim tej partii. Kilka dni temu został zawieszony w prawach członka PO w związku z kontrowersyjnym wywiadem, którego udzielił portalowi Sputnik.

Share
Maciej Grubski zrezygnował z członkostwa w PO. Wydał oświadczenie
Źródło: PAP, fot: Grzegorz Michałowski
d25z14y

Maciej Grubski poinformował o swojej decyzji na Facebooku.

"Z formacją tą byłem związany przez 18 lat. To był bardzo intensywny dla mnie okres. W tym czasie budowałem łódzkie struktury PO, w kampanii wyborczej do Rady Miejskiej w Łodzi w 2002 r. pełniłem funkcję szefa sztabu wyborczego, rok później zostałem Sekretarzem Regionu Łódzkiego Platformy. Od kwietnia 2005 do 24 listopada 2007 r. kierowałem Zarządem Miejskim PO w Łodzi. W 2006 r. zostałem - z ramienia PO - przewodniczącym Rady Miejskiej w Łodzi, a w 2007 r. z list tej partii uzyskałem mandat senatorski, który objąłem jeszcze dwukrotnie. W czasie tych 18 lat poznałem w Platformie wielu ciekawych ludzi, podejmowaliśmy liczne inicjatywy, wymienialiśmy poglądy. To był dobry czas. Serdecznie za niego dziękuję!" - napisał senator.

"Putin to bardzo inteligentny przywódca"

Grubski udzielił wywiadu portalowi Sputnik w ubiegłą środę. Stwierdził w nim m.in., że jest "pod ogromnym wrażeniem" Władimira Putina i "ma do niego pełen szacunek". - My go w Polsce nie doceniamy i traktujemy z ironicznym uśmiechem. To bardzo inteligentny przywódca. Rosja za jego czasów rozwinęła się kulturowo i gospodarczo - mówił. Oznajmił ponadto, że jest przeciwnikiem wspierania Ukrainy w sporze z Rosją.

d25z14y

Senator odniósł się również do sojuszu z USA. - Wytwarzając atmosferę wrogości w stosunku do Rosji niczego nie zyskujemy, a jedynie na tym tracimy, głównie gospodarczo (...) Jeżeli mamy kupować dzisiaj ropę czy gaz od Saudów czy Amerykanów, które są droższe niż ropa i gaz rosyjski, to trzeba się poważnie zastanowić jaki jest w tym interes Polaka. Wychodzi na to, że żaden, bo każdy Polak dokłada do droższego paliwa. A więc każdy Polak dopłaca swoje pieniądze za wrogą postawę wobec Rosji - mówił Grubski.

"Skrajna nieodpowiedzialność". Grubski mówi o cenzurze

Władze PO szybko wyciągnęły wobec niego konsekwencje. W piątek Grubski został zawieszony w prawach członka Platformy Obywatelskiej. Rzecznik ds. dyscypliny partii Łukasz Abgarowicz podkreślał, że słowa senatora nie są stanowiskiem Platformy. - To jest prezentowanie punktu widzenia szkodliwego dla racji stanu Polski. To jest skrajna nieodpowiedzialność - po pierwsze - prezentowanie takich przekonań, a po drugie robienie takiego idiotyzmu, będąc parlamentarzystą, że rozmawia się ze Sputnikiem, czyli propagandową tubą Putina, która usiłuje robić demontaż opinii w Polsce - podkreślał.

Następnego dnia Grubski zapowiedział rezygnację z członkostwa w PO. Stwierdził, że nie ma sobie nic do zarzucenia, a reakcję PO na wywiad uznał za cenzurowanie wypowiedzi. Dodał, że ma żal do szefów swojego ugrupowania, że o zawieszeniu dowiedział się z mediów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Plotki wokół nowej posady dla Macierewicza. Zdzisław Krasnodębski komentuje

d25z14y

Podziel się opinią

Share
d25z14y
d25z14y
Więcej tematów