Trwa ładowanie...

Macedońska policja: 69 migrantów w jadącej do UE ciężarówce

• Wśród uchodźców byli obywatele Afganistanu, Pakistanu, Iraku i Syrii • Ciężarówka - która jechała autostradą na północ, w kierunku stolicy, Skopje • Większość zostanie odesłana do Grecji
Share
Patrol policji macedońskiej kontroluje uchodźców w pobliżu granicy z Grecją.
Patrol policji macedońskiej kontroluje uchodźców w pobliżu granicy z Grecją.Źródło: AFP
dxucg48

Minister spraw wewnętrznych Macedonii Oliwer Spasowski wyjaśnił, że migrantów znaleziono w poniedziałek. Jak poinformowali policjanci, ciężarówka wyruszyła z macedońskiego miasteczka Gevgelija przy granicy z Grecją. Po drugiej stronie granicy znajduje się obóz Idomeni, gdzie - według danych greckich władz - wciąż przebywało ponad 9,6 tys. uchodźców.

Sześciu spośród zatrzymanych migrantów przewieziono do ośrodka dla uchodźców w Macedonii; pozostali mają zostać odesłani do Grecji.

Od zamknięcia w lutym grecko-macedońskiej granicy szlak bałkański, którym od lata 2015 roku zmierzały do Europy setki tysięcy migrantów, oficjalnie został zamknięty. Jednak każdego dnia wielu uchodźców próbuje przedostać się tą trasą na północ Europy.

Macedońskie oraz serbskie władze regularnie zatrzymują grupy migrantów, którzy próbują nielegalnie dostać się do Unii Europejskiej, płacąc za pomoc lokalnym przemytnikom.

dxucg48

Podziel się opinią

Share
dxucg48
dxucg48
Więcej tematów