Trwa ładowanie...
d2ptl1o
10-09-2014 17:15

MAC przypomniał wojewodom, by złożyli dymisję

Wojewodowie z całego kraju otrzymali pismo z Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji przypominające, że wraz z dymisją rządu oni także winni złożyć rezygnację ze swoich stanowisk.

d2ptl1o
d2ptl1o

Premier Donald Tusk, który 1 grudnia obejmie funkcję przewodniczącego Rady Europejskiej, złożył na ręce prezydenta Bronisława Komorowskiego dymisję. Prezydent przyjmie ją w czwartek o godz. 14.00. W piątek o godz. 8.30 planowane jest spotkanie prezydenta z kandydatką na premiera Ewą Kopacz.

Pismo z Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji otrzymali wszyscy wojewodowie w kraju.

Podpisany pod pismem sekretarz stanu Stanisław Huskowski przypomniał w nim wojewodom, że "w razie przyjęcia dymisji rządu przez prezydenta, dymisję składają również wojewodowie i wicewojewodowie". Powołał się przy tym na art. 38 ustawy o Radzie Ministrów.

Huskowski przypomniał również, że prezes Rady Ministrów rozstrzyga o przyjęciu dymisji wojewodów w ciągu 3 miesięcy od jej złożenia.

Rzecznik prasowy MAC Artur Koziołek poinformował, że przywołany w piśmie do wojewodów przepis "nie precyzuje jednoznacznie terminu i formy złożenia dymisji, ale należy uznać, że rozstrzygający jest w tym wypadku termin przyjęcia dymisji Rządu przez Prezydenta RP."

d2ptl1o
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ptl1o
Więcej tematów