Lwów: eksplozja na terenie Cmentarza Orląt. Ktoś rzucił granat

Incydent na terenie Cmentarza Łyczakowskiego we Lwowie. Nieznany sprawca wrzucił tam ładunek wybuchowy, prawdopodobnie granat.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Na cmentarzu znajdują się przede wszystkim mogiły uczestników bitwy o Lwów i Małopolskę Wschodnią z lat 1918-1920
Na cmentarzu znajdują się przede wszystkim mogiły uczestników bitwy o Lwów i Małopolskę Wschodnią z lat 1918-1920 (PAP, Fot: Darek Delmanowicz)
WP

Do eksplozji doszło we wtorek wieczorem na terenie Cmentarza Orląt Lwowskich, który jest integralną częścią Cmentarza Łyczakowskiego - informuje ukraiński portal pravda.com.ua. Sprawca wrzucił materiał wybuchowy przez płot.

WP

- Na szczęście nikt nie ucierpiał w wybuchu, nie ma także żadnych zniszczeń - poinformował dyrektor Muzeum "Cmentarz Łyczakowski" Mychajł Nahaja.

Na miejscu szybko pojawiła się policja, eksperci od materiałów wybuchowych i straż pożarna. Trwa poszukiwanie sprawcy lub sprawców tego incydentu.

WP

Kilka godzin wcześniej - jak przypomina ukraiński portal - pojawiła się informacja, że polski rząd, w związku z napiętą sytuacją w kontaktach na linii Warszawa-Kijów, zrezygnował z przeprowadzenia remontu na Cmentarzu Orląt Lwowskich.

Informację o incydencie na Cmentarzu Orląt potwierdziło już polskie MSZ.

WP
WP
WP