ycipk-10ei95

PiS boi się nowego konfliktu z Ukrainą. Zawieszony remont cmentarza we Lwowie

Wbrew wcześniejszym planom rządu w tym roku nie będzie generalnego remontu Cmentarza Orląt Lwowskich. Nieoficjalnie wiadomo, że chodzi o obawy polityków PiS przed otwarciem nowego frontu w konflikcie na linii Warszawa-Kijów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Na cmentarzu znajdują się przede wszystkim mogiły uczestników bitwy o Lwów i Małopolskę Wschodnią z lat 1918-1920
Na cmentarzu znajdują się przede wszystkim mogiły uczestników bitwy o Lwów i Małopolskę Wschodnią z lat 1918-1920 (PAP, Fot: Darek Delmanowicz)
ycipk-10ei95

Z ustaleń RMF FM wynika, że rząd premiera Mateusza Morawieckiego nie zdecydował się na wystąpienie o zgodę na szeroki zakres prac na lwowskiej nekropolii.

Stało się tak, choć w budżecie zapisano potrzebne kwoty i zatwierdzona została już koncepcja przebudowy Cmentarza Obrońców Lwowa. Decyzja rządu PiS ma być związana z obawami o nowe napięcia w kontaktach Polski z Ukrainą.

Zgoda tylko konserwatora

ycipk-10ei95

Stacja podaje, że miejsce ważne dla Polaków przejdzie jedynie remont kosmetyczny. Na taki zakres prac niepotrzebna jest bowiem zgoda ukraińskich ministerstw, a jedynie miejskiego konserwatora zabytków we Lwowie.

Tym samym na Cmentarzu Orląt Lwowskich naprawione zostaną tylko zniszczone fragmenty tynków i pomalowane murowane elementy. Koncepcja przebudowy zakładała ich wymianę na jasny kamień.

Zobacz także: Premier otacza się eleganckimi rzeczami. "Po jego komunikacji widać, że nie wie, jak się żyje w Polsce"

ycipk-10ei95
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-10ei95

ycipk-10ei95
ycipk-10ei95