Trwa ładowanie...

Łukaszenka "dokręca śrubę". Nowa lista przestępstw i kar

Aleksandr Łukaszenka dąży do zaostrzenia prawa, które w konsekwencji ma jeszcze bardziej ograniczyć wolność Białorusinów. Już wkrótce prawo do zgromadzeń i manifestowania swoich poglądów może ulec zmianie.
Share
Łukaszenka chce zaostrzyć prawo. Nowa lista przestępstw i kar
Łukaszenka chce zaostrzyć prawo. Nowa lista przestępstw i karŹródło: pap
dt40o7t

Redakcja Biełsatu otrzymała od swojego źródła projekt nowelizacji Kodeksu karnego. Nowe przepisy zakładałyby odpowiedzialność karną za udział w nielegalnym zgromadzeniu.

Oficjalny komunikat ze strony białoruskich władz potwierdza, że w mijającym tygodniu miało miejsce posiedzenie międzyresortowej grupy roboczej pod kierownictwem szefa administracji prezydenta Ihara Siarhiejenki. Komisja ma za zadanie "dopracować projekt nowelizacji Kodeksu karnego". 15 marca projekt ma on trafić do prac w parlamencie.

Czytaj też:Białoruś. Prowadziły relację z protestu, zostały skazane za "organizację zamieszek"

dt40o7t

Prezydent Białorusi Aleksandr Łukaszenka podobno zamierza przy okazji rozszerzyć listę czynów, które będą uznawane za "kierowanie lub uczestnictwo w grupie ekstremistycznej".

Tym samym znamiona ekstremizmu mają nosić działania "motywowane wrogością polityczną, rasową, narodową, religijną lub ideologiczną, a także nienawiścią do jakiejkolwiek grupy społecznej".

W myśl nowych przepisów za "przestępstwa" ma grozić kara do 4 lat ograniczenia wolności i od 2 do 6 lat pozbawienia wolności.

Wzrosnąć ma też kara za obrażanie przedstawiciela władz. Obywatela może za to spotkać grzywna lub areszt, ale także ograniczenie wolności i pozbawienie wolności do 3 lat – opisuje niezależne medium.

dt40o7t

Terror na Białorusi. "Łukaszenka działa jak ISIS"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dt40o7t

Podziel się opinią

Share
dt40o7t
dt40o7t
Więcej tematów