Trwa ładowanie...
dald97y

Łukasz Warzecha ostro o materiale w "Wiadomościach" TVP. "Skrajna bezczelność"

We wtorkowym głównym wydaniu "Wiadomości" TVP pojawił się materiał o spotkaniu senackiej komisji kultury z Jackiem Kurskim. Jednym z głównych bohaterów materiału był Łukasz Warzecha, który w ostrych słowach odniósł się do publikacji w mediach społecznościowych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jacek Kurski na senackiej komisji kultury odniósł się do raportu Instytutu Bronisława Komorowskiego.
Jacek Kurski na senackiej komisji kultury odniósł się do raportu Instytutu Bronisława Komorowskiego. (East News, Fot: Jan Bielecki/East News)
dald97y

Tematem spotkania Jacka Kurskiego z senacką komisją miała być debata o finansowaniu mediów publicznych.

Kurski: Telewizja pieniądze wykorzystuje dobrze

Jak mówił na wstępie prowadzący "Wiadomości" TVP Michał Adamczyk, spotkanie przypominało bardziej "polityczny atak na władze i dziennikarzy Telewizji Polskiej".

dald97y

Jacek Kurski miał tłumaczyć senackiej komisji kultury na co przeznaczane są pieniądze, które pochodzą z opłat abonamentowych. - Telewizja te pieniądze wykorzystuje dobrze. Jako jedyna spółka notujemy wzrosty (oglądalności przyp red.) rok do roku - mówił prezes TVP.

Czytaj też: Jacek Kurski: gdyby "Wiadomości" lub TVP Info nadawały propagandę, nikt by tego nie oglądał

Zobacz też: Beata Mazurek skrytykowała PO. Małgorzata Kidawa-Błońska jej odpowiedziała

Raport Instytutu Bronisława Komorowskiego

Senacka komisja krytykowała materiały publikowane na antenie TVP oraz TVP Info. Pojawiła się kwestia nagonki na tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza. Ostrej ocenie poddawano też materiały dotyczące marszałka Senatu, Tomasza Grodzkiego.

dald97y

W materiale TVP odniesiono się też do raportu Instytutu Bronisława Komorowskiego, który krytycznie ocenia obecną sytuację w telewizji polskiej. W odpowiedzi na zarzuty Jacek Kurski chciał opublikować nagranie, odnoszące się do sytuacji TVP w okresie "kierowania nią przez ludzi Bronisława Komorowskiego".

Tu właśnie pojawił się fragment z Łukaszem Warzechą, gdy w 2015 roku Jarosław Kulczycki zapytał go, czy bierze pieniądze za udział w kampanii prezydenta Dudy.

Warzecha ostro: "Skrajna bezczelność"

Dziennikarz w ostrych słowach odniósł się do materiału TVP w swoich mediach społecznościowych.

dald97y

"Fakt, że w dzisiejszym wydaniu, w materiale o spotkaniu senackiej komisji kultury z Jackiem Kurskim, "Wiadomości" TVP posłużyły się sprawą skandalicznego potraktowania mnie przez Jarosława Kulczyckiego (słynne porównanie konwencji Bronisława Komorowskiego i Andrzeja Dudy) na antenie TVP Info w 2015 r. jako dowodem na to, że "za PO było gorzej", uważam za skrajną bezczelność" - napisał na Facebooku Łukasz Warzecha.

Jak dodał, TVP Info od czasów prezesury Jacka Kurskiego konsekwentnie nie zaprasza go do swoich programów. "utrzymuje mnie na swojej rzekomo nieistniejącej czarnej liście od października 2017 r., czyli od momentu, gdy bez słowa wyjaśnienia (do dziś) zostałem zwolniony z programu "W Tyle Wizji" - pisze Warzecha.

Czytaj też: Senackie komisje zdecydowały ws. projektu ustawy o KRS. Będzie wysłuchanie publiczne

Byłeś świadkiem nietypowego zdarzenia? Daj znać na dziejesie.wp.pl. Czekamy na zdjęcia, nagrania oraz informacje!

dald97y

Podziel się opinią

Share
dald97y
dald97y
Więcej tematów