Trwa ładowanie...
d40orrd

Łukasz Mężyk: jak musiała być nielubiana dzisiejsza opozycja, że PiS po takich historiach ma tak wysokie notowania?

Start programu "Rodzina 500+" jest ogromnym sukcesem. Dowodzi tego fakt, że wyniki PiS nie spadają, mimo kontynuowania wojny o TK, afery wokół stadniny koni w Janowie Podlaskim czy kompromitujących wypowiedzi ministra środowiska. To wszystko prowadzi do jednego wniosku: jak musiała być nielubiana dzisiejsza opozycja, że PiS jeszcze po takich historiach ma tak wysokie notowania? - mówił w #dziejesienazywo Łukasz Mężyk (300polityka.pl).

Share
d40orrd

Zdaniem Piotra Zaremby ("W Sieci") ws. Trybunału Konstytucyjnego mamy teraz do czynienia z impasem, który uderzy w ludzi w przyszłości.

- Wyobraźmy sobie, że dochodzi do rozprawy w jakiejś kluczowej sprawie. TK uznaje to za niekonstytucyjne, a rząd uznaje, że nie miał takiego prawa. Czy ludzie mają pewność na czym stoją? - pytał, dodając, że w tej sytuacji krytyki ratingów z powodów politycznych stają się sensowne. - W tej chwili rzeczywiście inwestor zagraniczny nie do końca wie, na czym stoi. Tzw. pewność obrotu polega na tym, że się zna system prawny, wie się, jakie przepisy obowiązują. A tu może być sytuacja, że nie będziemy wiedzieli, jakie przepisy są legalne - tłumaczył publicysta.

Łukasz Mężyk uważa, że mimo zamieszania wokół TK prorodzinna strategia PiS okazała się bardzo skuteczna. - Po czterech miesiącach udało się po raz pierwszy coś przeprowadzić jakiemuś rządowi. Rzeczywiście ludzie coś dostaną - podkreślał.

d40orrd

Podziel się opinią

Share
d40orrd
d40orrd
Więcej tematów