Trwa ładowanie...

Lubnauer potwierdza: Adam Cyrański odszedł z Nowoczesnej

Szefowa Nowoczesnej potwierdziła dziś nieoficjalne informacje o odejściu posła Adama Cyrańskiego z Nowoczesnej. W środę nie wziął udziału w głosowaniu nad projektem liberalizującym przepisy aborcyjne.

Share
Lubnauer potwierdza: Adam Cyrański odszedł z Nowoczesnej
Źródło: Agencja Gazeta, fot: Slawomir Kaminski
dc6jbgm

Katarzyna Lubnauer w wywiadzie z Radiem ZET stwierdziła - Z posłem Cyrańskim, który odszedł, zupełnie nie zgadzaliśmy się w sprawie dostępu do broni; był to dość duży projekt, my zdecydowanie byliśmy przeciw i zagłosowaliśmy przeciw, wbrew niemu; on miał zupełnie inny pogląd - powiedziała.

W związku ze środowym głosowaniem w sprawie projektu "Ratujmy Kobiety 2017" Cyrański znalazł sięwśród posłów ukaranych przez klub Nowoczesnej naganą i karą finansową w wysokości 1000 zł. PAP dowiedziała się nieoficjalnie w czwartek wieczorem, że poseł odszedł z Nowoczesnej.

ZOBACZ TAKŻE: Lubnauer: Petru może nie chcieć ze mną rozmawiać

Sejm zdecydował w środę, że obywatelski projekt komitetu "Ratujmy Kobiety 2017", zakładający liberalizację obowiązujących przepisów ws. aborcji, nie będzie procedowany. Zabrakło 9 głosów do tego, by projekt ten skierowany został do dalszych prac w sejmowej komisji.

W głosowaniu nie wzięło udziału 10 posłów Nowoczesnej: Adam Cyrański, Barbara Dolniak, Paweł Kobyliński, Jerzy Meysztowicz, Mirosław Pampuch, Marek Ruciński, Marek Sowa, Elżbieta Stępień, Krzysztof Truskolaski i Kornelia Wróblewska.

dc6jbgm

Podziel się opinią

Share
dc6jbgm
dc6jbgm
Więcej tematów