Trwa ładowanie...
d2cy6cp
Lubnauer: jesteśmy za przyjmowaniem uchodźców

Lubnauer: jesteśmy za przyjmowaniem uchodźców

Ryszard Petru chce dialogu prezydentów miast, wojewodów i duchownych ws. przyjmowania uchodźców. - Samorządowcy nie mają szans na działania w sprawie uchodźców, jeżeli są blokowani przez władzę centralną - tłumaczyła w Telewizji WP Katarzyna Lubnauer.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d2cy6cp

Lider Nowoczesnej Ryszard Petru zwrócił się z listem do 150 prezydentów miast, do wojewodów, biskupów i arcybiskupów, w którym zaprosił ich do dialogu ws. przyjmowania uchodźców wobec - jak napisał - "ignorancji i braku inicjatywy ze strony obozu rządzącego" w tej sprawie.

- Ten list powinien zwrócić uwagę, pokazać, że bardzo często ze strony miast jest wola współpracy. Powinien pokazać, że PiS w kwestii uchodźców uprawia politykę, taką cyniczną grę, która jest obliczona na to, że oni się ścigają po prawej stronie, kto będzie bardziej antyuchodźczy - czy oni, czy Kukiz'15, czy wyrośnie jakieś inne ugrupowanie które będzie jeszcze bardziej przeciw uchodźców. Oni grają na nastrojach - komentowała w #DzieńDobryWP Katarzyna Lubnauer, szefowa klubu Nowoczesnej.

d2cy6cp

- Powinniśmy jako państwo realizować to minimum, na które zdecydował się rząd pani Ewy Kopacz - stwierdziła.

d2cy6cp

Podziel się opinią

Share

d2cy6cp

d2cy6cp
Więcej tematów