Trwa ładowanie...
d3b2fdm

Lublin. Sanepid ustalił, dlaczego 5 pacjentów zostało zarażonych gronkowcem

Pięcioro pacjentów szpitala w Lublinie zostało zarażonych gronkowcem najprawdopodobniej przez nieodpowiednią sterylizację narzędzi. Część sprzętu operacyjnego nie trafiała do sterylizatorni.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Lublin. Zarażeni gronkowcem pacjenci musieli przejść kolejną operację
Lublin. Zarażeni gronkowcem pacjenci musieli przejść kolejną operację (iStock.com)
d3b2fdm

- Ta sytuacja nie spełniała norm prawnych. Stwierdzono w kontroli sanitarnej nieprawidłowości i istnieje ryzyko, że mogły być przyczyną przeniesienia zakażenia na pacjentów - powiedziała w rozmowie z RMF FM Jolanta Chabros z oddziału przeciwepidemicznego Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lublinie.

Narzędzia powinny być sterylizowane w centralnej szpitalnej sterylizatorni. Sanepid ustalił, że część sprzętu operacyjnego trafiała nie tam, lecz do pomieszczenia znajdującego się bliżej sali operacyjnej. Posiewy z sali nie wykazały jednak obecności gronkowca.

d3b2fdm

Pięcioro pacjentów, którzy przeszli operację w zaćmy w Szpitalu Wojewódzkim im. Kardynała Wyszyńskiego w Lublinie, zostało zarażonych gronkowcem. Wszyscy mieli powikłania i trafili na oddział specjalistyczny. Przeprowadzono 5 operacji, we wszystkich przypadkach stan zapalny został opanowany.

Tego dnia w szpitalu operowano 9 osób.

Zobacz też: Kaleta nie odpuszcza Trzaskowskiemu. Broni raportu ws. LGBT

d3b2fdm

Źródło: RMF FM

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Podziel się opinią

Share

d3b2fdm

d3b2fdm
d3b2fdm
Więcej tematów