Trwa ładowanie...
d28hvlq

Lublin. Ksiądz Paweł Wojciech Maciąg suspendowany przez Archidiecezję Lubelską

Arcybiskup Metropolita Lubelski Stanisław Budzik nałożył karę suspensy na księdza Pawła Wojciecha Maciąga. Powodem jest "gorsząca aktywność w mediach społecznościowych" duchownego i "umieszczania kłamliwych informacji, godzących w dobre imię osób".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Paweł Maciąg z karą suspensy od Archidiecezji Lubelskiej
Paweł Maciąg z karą suspensy od Archidiecezji Lubelskiej (Pixabay)
d28hvlq

Archidiecezja Lubelska poinformowała, że ksiądz Paweł Wojciech Maciąg od 17 czerwca 2020 r. nie może wykonywać czynności kapłańskich i nosić stroju duchownego. Oświadczenie zostało wydane z powodu "gorszącej aktywności w mediach społecznościowych" kapłana oraz "umieszczania kłamliwych informacji, godzących w dobre imię osób".

Paweł Maciąg z karą suspensy od Archidiecezji Lubelskiej

Karę suspensy na duchownego nałożył Metropolita Lubelski, arcybiskup Stanisław Budzik. Ks. Maciąg w dniu 2 grudnia 2019 roku otrzymał upomnienie kanoniczne, do którego się nie zastosował. Archidiecezja Lubelska podaje, że suspendowanie duchownego jest spowodowane wielokrotnym wywoływaniem zgorszenia w kilku miastach w Polsce oraz interwencje policji spowodowane skandalicznym zachowaniem.

d28hvlq

Przeczytaj: Pedofilia w Kościele. Polskie postępowanie ws. biskupa Edwarda Janiaka zakończone

Kuria Metropolitalna w Lublinie przekazała również, że w ostatnim czasie otrzymała zawiadomienie, że Prokuratura Rejonowa Lublin-Północ skierowała akt oskarżenia przeciwko ks. Maciągowi do Sądu Rejonowego Lublin-Zachód na podstawie kodeksu postępowania karnego. To drugie postępowanie prokuratorskie w sprawie kapłana archidiecezji lubelskiej.

Przeczytaj również: Koronawirus. Puławy. Ksiądz skazany. Ktoś na niego doniósł

Koronawirus w Polsce i tysiące przypadków. Michał Kobosko o "medycznym stanie wyjątkowym"

Źródło: archidiecezjalubelska.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d28hvlq

Podziel się opinią

Share
d28hvlq
d28hvlq
Więcej tematów