Trwa ładowanie...

Koronawirus. Puławy. Ksiądz skazany. Ktoś na niego doniósł

Sąd Rejonowy w Puławach ukarał proboszcza parafii pw. Św. Rodziny w Puławach. Powodem jest dopuszczenie przez duchownego zbyt dużej liczby wiernych, którzy uczestniczyli w mszach odprawionych w trakcie obowiązywania restrykcji sanitarnych.

Share
Koronawirus. Puławy. Proboszcz parafii pw. Świętej Rodziny stanął przed sądem
Koronawirus. Puławy. Proboszcz parafii pw. Świętej Rodziny stanął przed sądem
d46e2j4

Podkom. Ewa Rejn-Kozak, rzecznik KPP w Puławach, w rozmowie z "Dziennikiem Wschodnim" przekazała, że zawiadomienia o łamaniu przepisów dotyczących zgromadzeń przez proboszcza parafii pw. Świętej Rodziny zaczęły spływać na numer alarmowy w kwietniu i maju.

Rejn-Kozak zaznaczyła, że pierwsze takie zawiadomienie skończyło się pouczeniem duchownego. Po kolejnych wszczęto postępowanie dotyczące wykroczenia. O wezwaniu na komendę w charakterze podejrzanego ks. Ryszard W. poinformował podczas ogłoszeń parafialnych. Poprosił wówczas wiernych o modlitwę w swojej intencji.

Sprawa ta ostatecznie trafiła do Sądu Rejonowego w Puławach. Pod koniec sierpnia wydano wyrok skazujący. Za dwukrotne dopuszczenie do przebywania w kościele większej liczby osób, niż wynikało to z przepisów, sąd wymierzył duchownemu grzywnę w wysokości 500 zł. Proboszcz musi pokryć również koszty procesowe w wysokości 120 zł.

Ostra reakcja na słowa Mosbacher dla WP. "Nieuprawniona ingerencja"

Koronawirus. Puławy. Wierni chcą pomóc duchownemu

Parafianie chcą pomóc duchownemu w zapłaceniu zasądzonej grzywny. Duchownego wspiera ponadto wiceprezes stowarzyszenia "Rodzina", a także radna powiatu puławskiego Renata Szczypa. - Jest mi zwyczajnie przykro, że do tego doszło. Uważam, że księdzu trudno było dopilnować, by liczba wiernych na każdej mszy była przepisowa - powiedziała w rozmowie z portalem.

d46e2j4

Zdaniem wiceprezes, nie można wykluczyć, że komuś zależało na tym, aby zaszkodzić proboszczowi. Z kolei Adam Jaszcz, rzecznik prasowy Archidiecezji Lubelskiej, przekazał, że wyrok ten zostanie wykonany. Jaszcz przyznał jednocześnie, że nie przypomina sobie, aby na Lubelszczyźnie doszło do podobnego przypadku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: "Dziennik Wschodni"

d46e2j4

Podziel się opinią

Share
d46e2j4
d46e2j4
Więcej tematów