Trwa ładowanie...
d12so2l

Lublin. Dwie staruszki wyrzuciły z balkonu 50 tys. zł. Poprosiła je o to "policjantka"

89-latka straciła 27 tys. zł, natomiast 85-latka - 23 tys. zł - to skutek telefonu od fałszywej policjantki. Kobiety uwierzyły w jej słowa i zrzuciły z balkonu pieniądze. Ten ruch miał je uchronić przed oszustwem. Wyszło odwrotnie.
Share
Lublin. Od dwóch kobiet wyłudzono 50 tys. zł
Lublin. Od dwóch kobiet wyłudzono 50 tys. złŹródło: East News
d12so2l

Do przekazania pieniędzy doszło we wtorek. Do 89- i 85-latki zadzwoniła kobieta podająca się za policjantkę. Wyjaśniła, że chce je uchronić przed próbą oszustwa. Poprosiła o pomoc w powstrzymaniu przestępców.

Fałszywa funkcjonariuszka namówiła staruszki do wyjęcia swoich oszczędności i zrzucenia ich z balkonu. 89-latka przygotowała 27 tys. zł, natomiast 85-latka - 23 tys. zł. Spod bloku miał je odebrać policjant operacyjny.

Policja szuka sprawców przestępstwa.

d12so2l

"(...) Oszustwa przybierają różne formy. Sprawcy podają się za policjantów, członków rodziny, za przedstawicieli różnych instytucji oraz osoby pełniące funkcje publiczną. Nie podejmujmy pochopnie decyzji o przekazywania pieniędzy osobom obcym. Tylko zdrowy rozsądek w takich sytuacjach uchroni nas od utraty oszczędności swojego życia" - podkreśla Lubelska Policja.

Zobacz też: Rząd uśmiechnie się do młodych wyborców? Jarosław Gowin wspomniał o postulatach syna

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d12so2l

Podziel się opinią

Share
d12so2l
d12so2l
Więcej tematów