Trwa ładowanie...
d2dor67

Lubań. 2,5 tys. mieszkańców ewakuowanych. Znaleziono niewybuch

W Lubaniu w woj. dolnośląskim ewakuowano około 2,5 tys. mieszkańców. W centrum miasta znaleziono niewybuch z okresu II wojny światowej. Na miejscu trwa akcja saperów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Lubań. Ewakuacja mieszkańców z powodu znalezienia niewybuchu
Lubań. Ewakuacja mieszkańców z powodu znalezienia niewybuchu (Agencja Gazeta)
d2dor67

Niewybuch odnaleziono podczas prac budowlanych. Ewakuowane z centrum Lubania zostały osoby mieszkające przy ul. Granicznej i Torowej. Akcja rozpoczęła się o godz. 9:00.

Służby przekazały, że wszyscy mieszkańcy objęci ewakuacją będą mogli skorzystać z transportu dostępnego przy ul. Rynek-Sukiennice - podaje portal eluban.pl.

Lubań. Ewakuacja mieszkańców. Akcja saperów

Początek działań saperskich zaplanowano na godz. 10:00. St. chor. szt. Radosław Mazur, dowódca Patrolu Saperskiego z Bolesławca, poinformował, że znaleziony niewybuch to granat z okresu II wojny światowej.

d2dor67

- Granat trafił w cel, gdyż zapalnik jest wciśnięty. Zostanie zneutralizowany w miejscu, gdzie został nam zgłoszony. Niewybuch będziemy neutralizowali za pomocą specjalnego zestawu ładunków Vulcan. Będziemy go wypalali - powiedział Mazur.

Każdy, kto potrzebuje pomocy przy ewakuacji lub wymaga transportu medycznego, proszony jest o kontakt pod numerem telefonu 606858204 z Kierownikiem Referatu Zarządzania Kryzysowego i Spraw Obronnych Panem Januszem Grodowskim, wyznaczonym przez Urząd Miasta w Lubaniu.

Zobacz też: Kaczyński spotkał się z Ziobrą. Zaskakujące porównanie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2dor67

Podziel się opinią

Share
d2dor67
d2dor67
Więcej tematów