ycipk-2qmz4i
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

LPR zrywa związki z wszechpolakami

Kierownictwo LPR z inicjatywy szefa tej partii Romana Giertycha podjęło decyzję o zerwaniu związków politycznych z Młodzieżą Wszechpolską. Partia zdecydowała się powołać Ruch Młodych LPR.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
LPR zrywa związki z wszechpolakami
(PAP)
ycipk-2qmz4i

Chciałbym, aby MW wróciła do swoich korzeni i podjęła pozytywny trud wychowywania młodego pokolenia. Wszelka jednak polityczna działalność młodzieży skupionej wokół LPR będzie od dziś prowadzona wyłącznie przez Ruch Młodych LPR - podkreślił Giertych w piśmie skierowanym do Wszechpolaków.

Jak dodał Giertych, choć MW obchodzi obecnie siedemnastą rocznicę swojej reaktywacji, to jednak atmosfera ostatnich dni nie sprzyjała i nie stwarzała okazji do świętowania.

Pod koniec listopada media opisywały film z imprezy neofaszystowskiej, przedstawiający młodych ludzi, którzy bawią się na tle flag: polskiej i faszystowskiej, wznoszą nazistowskie okrzyki i palą pochodnie w kształcie swastyki.

ycipk-2qmz4i

Wszechpolacy zaprzeczyli, jakoby brali udział w tej imprezie. Media informowały, że wśród neofaszystów była asystentka europosła Macieja Giertycha, działaczka MW, Leokadia Wiącek. Wiącek przeprosiła za swoje zachowanie, została jednak dyscyplinarnie zwolniona z pracy przez Giertycha i wykluczona z MW.

Zdaniem Romana Giertycha, brutalny atak mediów bez wątpienia opierał się w większości na fałszywych oskarżeniach. Jednakże nawet te nieliczne prawdziwe zarzuty budzą niepokój. Pomimo olbrzymich, niezaprzeczalnych sukcesów MW, zachowanie z przeszłości niektórych jej członków rzuciło cień na całą organizację, a nawet na jej byłych działaczy - ocenił lider LPR.

Jak napisał, kiedy dowiaduje się, że do MW mogą wstąpić także osoby o poglądach najgłupszych z możliwych, ogarnia go poczucie głębokiego zażenowania.

Tych Wszechpolaków, którzy nie mają żadnej przeszłości podobnej do pani Wiącek Giertych zachęcił, by przeszli do Ruchu Młodych LPR. Jego zdaniem, MW mogłaby zająć się natomiast działalnością formacyjną.

ycipk-2qmz4i

Działalność polityczna musi być rozdzielona od działalności wychowawczej wśród młodzieży, gdyż w przeciwnym wypadku będziemy ponosić odpowiedzialność za błędy tych, których wychowujemy. W polityce, a szczególnie przy tak nieobiektywnych mediach, cena tej odpowiedzialności jest ogromna - zaznaczył Giertych i dodał, że tę cenę płaci także LPR.

Prezesem MW jest poseł Ligi Krzysztof Bosak.

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-2qmz4i

ycipk-2qmz4i
ycipk-2qmz4i