Trwa ładowanie...
d3i1kxq
18-09-2007 14:30

LPR: TVP nas dyskryminuje, a faworyzuje PiS

Zdaniem polityków LPR, TVP faworyzuje w kampanii wyborczej PiS i dyskryminuje komitety wyborcze innych partii politycznych, a szczególnie Ligi. W związku z tym LPR kieruje protest do Państwowej Komisji Wyborczej - poinformował poseł LPR Szymon Pawłowski.

d3i1kxq
d3i1kxq

Według Pawłowskiego, PiS to partia, która "w zasadzie zawłaszczyła telewizję publiczną". Mieliśmy tego przykłady w czasie weekendu aż nadto dobitne, m.in. przerwanie konwencji LPR po to, aby oddać głos ekspertowi od marketingu politycznego, który tę konwencję zechciał na rzecz PiS, skrytykować - powiedział poseł LPR. Przywołał także przerwanie w TVP transmisji meczu piłkarskiego po to, by transmitować konwencję PiS.

Apelujemy do Państwowej Komisji Wyborczej, aby podjęła ten temat, bowiem niemożliwe są demokratyczne wybory bez równego dostępu do mediów publicznych - powiedział szef LPR Roman Giertych.

Dzisiejsza nasza sytuacja jest taka, że od początku kampanii, od 8 września, Telewizja Polska praktycznie rzecz biorąc pełni taką samą rolę, jak telewizja UPR (internetowa UPR TV) - ale jest to telewizja prywatna jednej z partii startującej w wyborach, a nie telewizja publiczna, na którą wszyscy płacimy abonament - powiedział Giertych.

Dlatego zdaniem polityków LPR Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji oraz Rada Nadzorcza TVP powinny zobowiązać zarząd TVP do wystawienia faktur dla komitetu wyborczego PiS na te spoty reklamowe, które są emitowane w "Wiadomościach", "Teleekspresie" i "Panoramie". Bo większość tych materiałów przygotowanych przez dziennikarkę związaną z PiS - nie będziemy jej nazwiska lansować - jest po prostu materiałami wyborczymi i w związku z tym powinny zostać określone co do sekundy i wyliczone co do kosztów emisji w primetime - powiedział Giertych.

d3i1kxq

Dodał, że telewizja publiczna z racji dbania o interes finansowy swojej spółki ma prawny obowiązek zwrócenia się do komitetu wyborczego PiS o zapłacenie kwot związanych z emisją tych spotów reklamowych w "Wiadomościach", "Panoramie" i "Teleekspresie".

Szef LPR powiedział, że jego partia zwraca się do Państwowej Komisji Wyborczej o wyrażenie opinii czy PKW podziela, czy nie, poglądy polityków LPR w sprawie dotyczącej TVP.

Każda partia ma prawo emitować w telewizji publicznej swoje spoty reklamowe, tylko nie ma prawa tego robić za darmo. A dziś PiS ma po prostu darmowe wejścia w najlepszym czasie antenowym - powiedział Giertych.

Giertych powtórzył też przedstawioną w poniedziałek propozycję LPR zniesienia podatku dla emerytów i rencistów. Zrobił to - jak mówił - na użytek "Wiadomości", "Teleekspresu" oraz "Panoramy", które - według niego - w poniedziałek "nie znalazły chwili", aby o propozycji LPR powiedzieć.

d3i1kxq

Nasza propozycja dotycząca zlikwidowania podatku od emerytur i rent nie tylko została pominięta w serwisach, ale również pod koniec transmisji (w TVP3) skwitowana uwagą dziennikarki, że jest to kontrowersyjny projekt. Pytam, jakie ma uprawnienia dziennikarz, który kończy konferencję prasową, zapowiada następną, aby w ten sposób dyskredytować nasz projekt? - mówił szef LPR.

Dodał, że telewizja publiczna "jest od tego", żeby przekazać opinii publicznej zobowiązanie się LPR do doprowadzenia do zniesienia podatku od emerytur i rent, a nie "epatować się tylko i wyłącznie transferami między PO a PiS".

Według Giertycha, LPR jest jedyną alternatywą programową dla PiS, PO i SLD. Jedyną alternatywą programową, która daje szanse na realizacje wartości, suwerennego państwa oraz wolnego rynku jest komitet wyborczy LPR - powiedział szef Ligi.

d3i1kxq

Zaznaczył też, że w wyborach do Sejmu startuje komitet wyborczy LPR. Z list LPR kandydować mają natomiast przedstawiciele UPR oraz Prawicy Rzeczypospolitej, które to ugrupowania współpracują z Ligą w wyborach.

Prezes UPR Wojciech Popiela przedstawił propozycję likwidacji podatku dochodowego płaconego przez "przedsiębiorców rozliczających się formularzem PiT". Według niego, to najdogodniejsze rozwiązanie dla przedsiębiorców i oznacza dla "dwóch milionów firm możliwość nieskrępowanego rozwoju, jakiego dotąd w Polsce nie było".

Firmy, które przychodzą z zagranicy, znajdują dla siebie pole działania w wolnych strefach ekonomicznych, gdzie mają dotacje, zwolnienia i inne rzeczy. Naszym celem jest, aby Polska stała się jedną wielką strefą ekonomiczną, w której wszyscy - 2 mln polskich przedsiębiorców - będą się mogli rozwijać tak, by móc konkurować z innymi - powiedział Popiela.

d3i1kxq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3i1kxq
Więcej tematów