Trwa ładowanie...

Loty Marka Kuchcińskiego. Jest wykaz wszystkich podróży służbowych marszałka Sejmu

Marek Kuchciński po wybuchu afery z lotami obiecał, że ukaże się wykaz podróży, które odbył. Tak też się stało: Sejm opublikował pełną dokumentację podróży marszałka. Brakuje jednak kilku istotnych informacji.

Loty Marka Kuchcińskiego. Jest wykaz wszystkich podróży służbowych marszałka SejmuŹródło: East News, fot: Stefan Maszewski/Reporter
d3reebt
d3reebt

Afera z lotami marszałka Sejmu wybuchła, gdy okazało się, że Marek Kuchciński podróżował rządowymi samolotami razem z rodziną. Sam marszałek przyznał w poniedziałek, że był jeden lot z Rzeszowa, gdzie jego żona leciała sama za zgodą dowódcy.Obiecał również, że w sieci zostanie opublikowany pełny wykaz lotów.

Link do wykazu znajdziecie tutaj.

W dokumentacji załączono wykaz 85 lotów (łącznie z rejsami powrotnymi). W tabeli podano: datę lotu, trasę, liczbę pasażerów oraz cel podróży. Nie ma z kolei informacji, kto znajdował się na pokładzie samolotu. Nie ma również danych o statusie lotu oraz jaką maszyną rejs został zrealizowany.

Główny kierunek: Rzeszów

Analizując loty Kuchcińskiego, można zauważyć, że większość rejsów odbywała się na trasie Warszawa-Rzeszów i Rzeszów-Warszawa. W wykazie pojawia się również miejscowość Huwniki na Podkarpaciu, gdzie Marek Kuchciński ma kilkuhektarową działkę.

Wcześniej polityk zaznaczył w oświadczeniu ws. lotów, że "przyjął taki model pracy, który działa nie tylko na forum izby poselskiej", dlatego podróże odbywa w kraju i za granicą.

d3reebt

Najwięcej pasażerów - 33 - było podczas lotu do Lublina, gdzie Marek Kuchciński uczestniczył w 450-leciu Unii Lubelskiej. 1 lipca odznaczył Przewodniczącego Sejmasu Victorasa Pranckietisa Orderem Wielkim Zasługi RP.

Z wykazu wynika również, że 18 czerwca 2019 r. Marek Kuchciński poleciał samolotem do Krakowa na 70. rocznicę urodzin Lecha Kaczyńskiego na Wawelu. Przed wylotem i po powrocie do Warszawy marszałek odbył spotkania w Sejmie.

Z kolei 29 czerwca 2019 roku jako cel podróży wpisano "wręczenie nagrody dla milionowego pasażera pociągu relacji Przemyśl-Kijów".

d3reebt

Wypad na narty

5 lutego 2019 r. Marek Kuchciński wyleciał do Rzeszowa na III Memoriał Olka Ostrowskiego w narciarstwie wysokogórskim. Marszałek Sejmu spotkał się rówież z samorządowcami w powiecie bieszczadzkim. Wrócił do Warszawy, by spotkać się z ambasadorem Chorwacji.

Warto przypomnieć, że w tym czasie Kuchciński na Twitterze relacjonował o bieszczadzkim Memoriale w narciarstwie wysokogórskim czy spotkaniu o inwestycjach rozwojowych w regionie. Wstawił też zdjęcie z jazdy na nartach. Podatników ta operacja miała kosztować 100 tys. zł.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3reebt
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3reebt
Więcej tematów