Trwa ładowanie...
d35kow6

Londyńska policja aresztowała 18-latka. Zatrzymanie ma związek z zamachem w metrze

Pierwszy sukces policji po wczorajszym zamachu na Parsons Green. Zatrzymano podejrzanego, który najprawdopodobniej próbował zbiec z Wielkiej Brytanii. Śledztwo nie jest jednak zakończone, o czym poinformował koordynator ds. działań antyterrorystycznych.
Share
Zatrzymano 18-latka podejrzanego o zamach na stacji metra w Londynie
Zatrzymano 18-latka podejrzanego o zamach na stacji metra w LondynieŹródło: PAP, Fot: Bartłomiej Zborowski
d35kow6

Agencja Reutera poinformowała o zatrzymaniu 18-latka w południowej części portu Dover. Najprawdopodobniej mężczyzna planował opuścić terytorium Wielkiej Brytanii. Zatrzymanie ma związek z wczorajszym porannym zamachem w londyńskim metrze na stacji Parsons Green.

- Dokonaliśmy dziś rano ważnego aresztowania - powiedział Neil Basu, koordynator ds. działań antyterrorystycznych. - Mimo że jesteśmy zadowoleni z postępu, który się dokonał, śledztwo nie jest jeszcze zakończone, a poziom zagrożenia nadal jest krytyczny" – dodał oficer.

Przypomnijmy, że we wczorajszym zamachu zostało rannych 29 osób, a premier Wielkiej Brytanii Theresa May poinformowała o podniesieniu poziomu zagrożenia terrorystycznego do najwyższego. Oznacza to, że do kolejnego ataku może dojść w każdej chwili.

d35kow6

Podziel się opinią

Share
d35kow6
d35kow6
Więcej tematów