Trwa ładowanie...
d2x9mp8

Londyn pozbywa się prostytutek przed Olimpiadą

Władze brytyjskiej stolicy, a w szczególności wschodniej jej części, w której mają się odbyć igrzyska olimpijskie, rozpoczęły "oczyszczanie" ulic z pań lekkich obyczajów. W ciągu ostatnich trzech miesięcy, w gminach Tower Hamlets i Newham, aresztowano ich więcej niż w całym minionym roku.

d2x9mp8
d2x9mp8

Od stycznia br. policja w Tower Hamlets aresztowała 48 prostytutek, podczas gdy na przestrzeni całego 2011 roku aresztowano 44 pań. W Newham, gdzie znajdują się obiekty olimpijskie, w ostatnich 18 miesiącach policja zamknęła 80 domów publicznych, a od początku 2012 aresztowała 21 kobiet oferujących usługi seksualne. W tym samym czasie we wszystkich pozostałych gminach zatrzymano ich 29.

Aresztowanym przedstawicielkom najstarszego zawodu świata na podstawie tzw. nakazu ASBO (związanego z ogólnie przyjętymi w Wielkiej Brytanii zasadami życia w społeczeństwie) policja zaleca trzymanie się z dala od miejsc, w których odbywać się będą imprezy sportowe. Ponadto, od godz. 22:00 do 6:00 rano nie wolno im wychodzić z domu.

Policja utrzymuje, że działania te są "odpowiedzią na obawy mieszkańców okolicznych dzielnic", i nie mają nic wspólnego ze zbliżającymi się letnimi igrzyskami.

Władze Tower Hamlets podkreślają, że jeśli prostytutki nie będą współpracować, stosując się do zarządzeń urzędu, nie wyklucza się wówczas działań z użyciem siły. Podawany jest też przykład dzielnicy Bethnal Green, w której - zdaniem jej zaniepokojonych mieszkańców - znacznie wzrosła liczba pań oferujących płatne usługi seksualne.

W Wielkiej Brytanii prostytucja jest legalna - w przeciwieństwie do domów publicznych oraz stręczycielstwa.

(A.C.)

d2x9mp8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2x9mp8
Więcej tematów