Trwa ładowanie...
d4mshnr
17-08-2015 07:23

Logujemy się dla Nepalu. Ruszyła Wirtualna Polska Akcja Humanitarna

Użytkownicy WP Poczty, Wirtualna Polska i Polska Akcja Humanitarna wspólnie odbudują szkołę w zniszczonym przez żywioł Nepalu. Ruszyła „Wirtualna Polska Akcja Humanitarna #logujemysiedlanepalu”. By pomóc dzieciom, logujmy się do WP Poczty. Po zalogowaniu można wesprzeć projekt dodatkowo, dokonując dowolnej wpłaty za pośrednictwem formularza Polskiej Akcji Humanitarnej. Do udziału w akcji zachęca kampania reklamowa, której towarzyszy hasło: „Od 20 lat łączymy ludzi w Polsce. Wirtualnej Polsce.”

d4mshnr
d4mshnr

W sobotę 25 kwietnia w Nepalu, niecałe 50 km od stolicy, Katmandu, doszło do największego od ponad 80 lat trzęsienia ziemi w tym kraju – o ogromnej sile 7,8 w skali Richtera. Ponowne wstrząsy miały miejsce 12 maja (7,4 w skali Richtera). Tym razem epicentrum trzęsienia znajdowało się w Namche Bazar (70 km od Mt. Everestu). Straty są ogromne: zginęło 7 675 osób, a ponad 16 400 osób zostało rannych. Skutkami trzęsienia ziemi dotkniętych jest w sumie ponad 8,1 miliona osób. Zniszczonych zostało niemal 490 tysięcy domów, a 530 tys. jest poważnie uszkodzonych.

Rząd Nepalu ogłosił stan wyjątkowy i zaapelował o międzynarodową pomoc humanitarną. Olbrzymie wysiłki włożono w zapewnienie ludziom schronienia i zabezpieczenie podstawowych potrzeb życiowych. PAH zareagowała na katastrofę natychmiast. Już 26 kwietnia rozpoczęła się zbiórka pieniędzy na pomoc ofiarom trzęsienia. Kilka dni po katastrofie pracownicy PAH wyjechali do Nepalu, gdzie rozpoczęli przygotowanie do udzielania pomocy. Pierwszym działaniem było przeprowadzenie rozpoznania potrzeb w terenie, aby ocenić gdzie i jaka konkretnie pomoc jest najbardziej potrzebna.

Teraz przed nami kolejne wyzwanie – zapewnienie dzieciom możliwości powrotu do szkoły. Wirtualna Polska i PAH zainicjowały więc projekt „Wirtualna Polska Akcja Humanitarna #logujemysiedlanepalu”. Wraz z użytkownikami zamierzają odbudować nepalską szkołę.

d4mshnr

W ramach akcji „Wirtualna Polska Akcja Humanitarna #logujemysiedlanepalu” każde logowanie się do WP Poczty oznacza wsparcie w odbudowie szkoły. Ponadto użytkownicy po zalogowaniu się mogą wesprzeć projekt, dokonując dowolnej wpłaty za pośrednictwem formularza Polskiej Akcji Humanitarnej. Grupa Wirtualna Polska i PAH będą na bieżąco informować o postępach projektu.

(fot. WP)
Źródło: (fot. WP)
d4mshnr
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4mshnr
Więcej tematów