Trwa ładowanie...
d2a2vr2
19-04-2004 06:54

Łódzki pomysł: Akademicka Telewizja Internetowa

Pierwszy próbny sygnał emisyjny Akademickiej Telewizji Internetowej popłynie w komputerach za dwa miesiące. Oficjalny program nowej stacji ruszy w grudniu tego roku.

d2a2vr2
d2a2vr2

Nowa telewizja to wspólny pomysł Politechniki Łódzkiej, Uniwersytetu Łódzkiego, Akademii Sztuk Pięknych, Akademii Muzycznej, PWSFTViT, Uniwersytetu Medycznego i Wyższego Seminarium Duchownego. Jego pomysłodawcą jest prof. Jan Mitura z PŁ. Nowe medium ma nadawać za pośrednictwem Internetu.

- To szansa na skonsolidowanie środowiska akademickiego i promowanie jego dokonań, jedna z cenniejszych inicjatyw akademickich ostatnich lat w Łodzi - uważa prof. Jan Mitura.

"Filmówka", która uczestniczy w projekcie, jest szczególnie nim zainteresowana. - Nasi studenci mogliby realizować program, kształcimy przecież dźwiękowców, operatorów i montażystów - mówi Jerzy Woźniak, rektor PWSFTViT.

Rektorzy chcą również, żeby nowo powstałe medium pomagało znaleźć pracę absolwentom. Uczelnie wyłożyły już po 10 tys. zł na przygotowanie wniosków o pozyskanie funduszy unijnych oraz marszałkowskich.

(mak)

d2a2vr2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2a2vr2
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj