Trwa ładowanie...
ycipk-434e8v

Łódź. Zamknięty węzeł A1. Wiadukt zaczął pękać

Łódź. Poważne utrudnienia dla kierowców podróżujących autostradą A1 na północ i na południe Polski. Węzeł Łódź Północ został zamknięty, bo zaczęły pękać elementy jego konstrukcji.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Poważne utrudnienia dla kierowców na  A1
Poważne utrudnienia dla kierowców na A1 (PAP)
ycipk-434e8v

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała, że wiadukt został zamknięty dla pojazdów jadących w stronę Katowic. Cały ruch został przełożony na wiadukt dla pojazdów udających się w kierunku Gdańska. Kierowcy muszą jechać zwężeniem przez odcinek o długości około trzech kilometrów. Obowiązuje ograniczenie prędkości do 60 km/h.

"Zamknięcie wiaduktu spowodowane jest koniecznością zbadania elementów konstrukcyjnych, które uległy uszkodzeniu (pęknięciu). Wyłączenie z ruchu pozwoli przeprowadzić specjalistyczne badania, które określą rodzaj uszkodzenia i metodę jego naprawy. Od wyników badań uzależniona jest decyzja o możliwości przywrócenia dotychczasowej organizacji ruchu" - podała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

ycipk-434e8v

Usterki wykryto podczas rutynowej kontroli. Rzecznik GDDKiA Jan Krynicki zapewnił w rozmowie z "Dziennikiem Łódzkim", że nie było zagrożenia dla użytkowników, ale wykryte pęknięcia to sygnał, że takie niebezpieczeństwo mogłoby się pojawić.

Rzecznik podkreślił, że badania pozwolą ocenić, jak szybko potrzebna jest naprawa. - Może da się z nią poczekać rok, dwa, w jakimś bardziej sprzyjającym okresie z mniejszym ruchem, a może trzeba naprawić wiadukt od razu - dodał.

Łódź-Północ to jeden z największych węzłów drogowych w Polsce. Jest częścią obwodnicy miasta i łączy autostradę A1 i A2.

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-434e8v

ycipk-434e8v
ycipk-434e8v