Trwa ładowanie...
d1zq9ox

Łódź. Zamknięty węzeł A1. Wiadukt zaczął pękać

Łódź. Poważne utrudnienia dla kierowców podróżujących autostradą A1 na północ i na południe Polski. Węzeł Łódź Północ został zamknięty, bo zaczęły pękać elementy jego konstrukcji.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Poważne utrudnienia dla kierowców na  A1
Poważne utrudnienia dla kierowców na A1 (PAP)
d1zq9ox

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała, że wiadukt został zamknięty dla pojazdów jadących w stronę Katowic. Cały ruch został przełożony na wiadukt dla pojazdów udających się w kierunku Gdańska. Kierowcy muszą jechać zwężeniem przez odcinek o długości około trzech kilometrów. Obowiązuje ograniczenie prędkości do 60 km/h.

"Zamknięcie wiaduktu spowodowane jest koniecznością zbadania elementów konstrukcyjnych, które uległy uszkodzeniu (pęknięciu). Wyłączenie z ruchu pozwoli przeprowadzić specjalistyczne badania, które określą rodzaj uszkodzenia i metodę jego naprawy. Od wyników badań uzależniona jest decyzja o możliwości przywrócenia dotychczasowej organizacji ruchu" - podała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

d1zq9ox

Usterki wykryto podczas rutynowej kontroli. Rzecznik GDDKiA Jan Krynicki zapewnił w rozmowie z "Dziennikiem Łódzkim", że nie było zagrożenia dla użytkowników, ale wykryte pęknięcia to sygnał, że takie niebezpieczeństwo mogłoby się pojawić.

Rzecznik podkreślił, że badania pozwolą ocenić, jak szybko potrzebna jest naprawa. - Może da się z nią poczekać rok, dwa, w jakimś bardziej sprzyjającym okresie z mniejszym ruchem, a może trzeba naprawić wiadukt od razu - dodał.

Łódź-Północ to jeden z największych węzłów drogowych w Polsce. Jest częścią obwodnicy miasta i łączy autostradę A1 i A2.

d1zq9ox

Podziel się opinią

Share

d1zq9ox

d1zq9ox
Więcej tematów