Trwa ładowanie...
d49m6cc

Łódź: protest przeciwko nietolerancji rasowej

Nigdy więcej Holocaustu!, Niszcz rasizm! - pod takimi hasłami ponad stu członków Federacji Anarchistycznej demonstrowało w sobotę w Łodzi. Ubrani na czarno młodzi ludzie przeszli główną ulicą miasta - Piotrkowską, protestując przeciwko nietolerancji, przemocy i rasizmowi.

d49m6cc
d49m6cc

Chcemy żyć w mieście, w którym nie będziemy oglądać na murach napisów ziejących nienawiścią i faszystowskich symboli. Każdy człowiek ma prawo do życia w spokoju - głosili anarchiści. Swoją legalną manifestację celowo zorganizowali na Piotrkowskiej, która podczas okupacji hitlerowskiej nazywała się ulicą Adolfa Hitlera.

Tysiące Żydów umierało codziennie w getcie, a na Radogoszczu faszyści założyli obóz koncentracyjny, w którym spalili żywcem kilkuset Polaków. Tymczasem dzisiaj na ulicach naszego miasta widać swastyki i inne symbole nienawiści - mówili demonstranci, zbierając podpisy pod sprzeciwem wobec rasizmu.

Podczas manifestacji, zorganizowanej w ramach ogólnoświatowej akcji Amnesty International, nie doszło do żadnych incydentów. Porządku pilnowała policja. (jask)

d49m6cc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d49m6cc
Więcej tematów