Trwa ładowanie...
d4kj3p2

Łódź: protest przeciwko nietolerancji rasowej

Nigdy więcej Holocaustu!, Niszcz rasizm! - pod takimi hasłami ponad stu członków Federacji Anarchistycznej demonstrowało w sobotę w Łodzi. Ubrani na czarno młodzi ludzie przeszli główną ulicą miasta - Piotrkowską, protestując przeciwko nietolerancji, przemocy i rasizmowi.
Share
d4kj3p2

Chcemy żyć w mieście, w którym nie będziemy oglądać na murach napisów ziejących nienawiścią i faszystowskich symboli. Każdy człowiek ma prawo do życia w spokoju - głosili anarchiści. Swoją legalną manifestację celowo zorganizowali na Piotrkowskiej, która podczas okupacji hitlerowskiej nazywała się ulicą Adolfa Hitlera.

Tysiące Żydów umierało codziennie w getcie, a na Radogoszczu faszyści założyli obóz koncentracyjny, w którym spalili żywcem kilkuset Polaków. Tymczasem dzisiaj na ulicach naszego miasta widać swastyki i inne symbole nienawiści - mówili demonstranci, zbierając podpisy pod sprzeciwem wobec rasizmu.

Podczas manifestacji, zorganizowanej w ramach ogólnoświatowej akcji Amnesty International, nie doszło do żadnych incydentów. Porządku pilnowała policja. (jask)

d4kj3p2

Podziel się opinią

Share
d4kj3p2
d4kj3p2
Więcej tematów