Trwa ładowanie...
d3mtks8

Łódź. Kamienicy grozi zawalenie, ale lokatorzy nie chcą jej opuścić

Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego zadecydował, że mieszkańcy grożącej zawaleniem kamienicy przy ul. Wólczańskiej 43 w Łodzi muszą się wyprowadzić. Termin opuszczenia budynku mija 21 listopada. Część lokatorów budynku odmawia opuszczenia mieszkań.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Mieszkańcy kamienicy muszą opuścić budynek
Mieszkańcy kamienicy muszą opuścić budynek (google maps)
d3mtks8

Problemy mieszkańców rozpoczęły się w październiku tego roku, gdy zawalił się strop między drugim a trzecim piętrem budynku, a następnie pękła ściana nad jednym z okien. Z uwagi na możliwość dalszych uszkodzeń, Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego podjął decyzję, że do 21 listopada mieszkańcy muszą się wyprowadzić.

Miasto zaoferowało części osób lokale zastępcze. Propozycja dotyczy mieszkańców, którzy w czasach PRL-u zostali skierowani do lokalu decyzją administracyjną urzędu i przed 2001 rokiem płaciły czynsz regulowany. Rodzinom z wyrokami eksmisyjnymi władze miasta mają zapewnić lokale socjalne.

d3mtks8

Inaczej jest w przypadku osób, które zawarły umowę ze spadkobiercami właściciela, którzy przejęli kamienicę. Według polskiego prawa, to oni muszą zapewnić mieszkańcom kamienicy inny lokal w dowolnym miejscu i zapłacić za przeprowadzkę.

Expose Morawieckiego. Grzegorz Braun zablokował mównicę

Z grupy ośmiu osób, którym przysługują od miasta mieszkania zamienne, dwie zdecydowały się na wyprowadzkę, jedna się waha, a jedna jeszcze dzisiaj będzie lokal oglądała. Cztery osoby jednak nie zgodziły się na proponowane mieszkania z powodu ich niskiego standardu.

Łódzcy urzędnicy jeszcze w czwartek mają przedstawić lokatorom propozycje nowych mieszkań. Do czasu przeprowadzki oferują rodzinom tymczasowe przeniesienie się do hostelu.

Źródło: TVN

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3mtks8

Podziel się opinią

Share
d3mtks8
d3mtks8
Więcej tematów