Trwa ładowanie...
d4leat3
Lockdown w kolejnych województwach. Andrzej Sośnierz porównał nas do Szwecji

Lockdown w kolejnych województwach. Andrzej Sośnierz porównał nas do Szwecji

Rząd objął nowymi obostrzeniami kolejne dwa województwa. Andrzej Sośnierz w programie "Tłit" stwierdził, że trudno w jednak powiedzieć, czy te lockdowny przynoszą oczekiwane skutki. - Są opracowania na świecie, które wcale nie wskazują, że duże obostrzenia mają jakąś przewagę - powiedział. Zwrócił uwagę, że w tej chwili Polska zrównała się ze Szwecją, jeśli chodzi o umieralność na COVID-19. - Oni szli inną drogą, my inną. My ponieśliśmy duże koszty, oni mniejsze. Okazuje się, że restrykcyjne hamowanie gospodarki wcale nie przyniosło innych rezultatów niż szwedzkie - dodał. Podkreślił, że trzeba się przygotować na funkcjonowanie z tym wirusem. - Musimy się nauczyć z nim żyć, a widać, że efekty ostrych działań wcale nie są imponujące - podsumował.

Panie pośle, od poniedziałku dwa kRozwiń

Transkrypcja:

Panie pośle, od poniedziałku dwa kolejne województwa będą objęte lockdownem. Czy to jest nieuchronna droga do objęcia lockdownem całego kraju? No trudno nawet powiedzieć co te generalnie lockdawny przynoszą, czy one w ogóle coś przynoszą. Bo różne są opracowania na świecie, które wcale nie wskazują, że lockdowny i duże obostrzenia mają jakąś większą przewagę nad bardziej łagodną statystyką. Proszę zwrócić uwagę, że zrównaliśmy się w tej chwili ze Szwecją, jeśli chodzi o umieralność na milion mieszkańców. To są prawie te same liczby. Oni szli inną drogą, my inną. My podnieśliśmy duże koszty, oni mniejsze, więc okazuje się, że wcale to nie jakieś bardziej restrykcyjne hamowanie gospodarki wcale nie przyniosło takich efektów, innych niż szwedzkie. My jesteśmy zresztą w czołówce światowej w tej chwili w tej klasie umieralności, mimo że nie jesteśmy najbardziej ludnym krajem na świecie. Lider Porozumienia Jarosław Gowin raczej jest przeciwny ostremu zamykaniu branż. Czy może właśnie pana zdaniem i zdaniem Porozumienia trzeba edukować społeczeństwo i raczej dać ludziom żyć, działać w reżimie, a nie zamykać kolejne gałęzie gospodarki? Oczywiście tak, bo my z tym wirusem przecież już jakoś tam żyjemy, są już doświadczenia od nas, z innych krajów i tutaj bardziej chyba chodzi właśnie o to, żebyśmy tutaj niektóre branże bardzo dobrze starały się przygotować do funkcjonowania z tym wirusem. Bo z nim musimy się mimo wszystko, nie powiem, że zaprzyjaźnić, bo to jest może złe powiedzenie, ale oswoić. My musimy nauczyć się żyć z wirusem, który będzie przez jakiś dłuższy czas jednak w naszym to społeczeństwie obecny. Czy go całkiem tymi szczepionkami wygasimy, to w tej chwili trudno powiedzieć. Tym niemniej jednak jakoś żyć trzeba. No niestety. A zresztą efekty, jak widać, tych wszystkich ostrych działań wcale nie są imponujące.
d4leat3
d4leat3
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj