Trwa ładowanie...

Litwini ratują polską gospodarkę przed kryzysem

Największe litewskie sieci handlowe, próbując powstrzymać Litwinów od kupowania w Polsce, rozszerzyły ofertę o polskie produkty w swoich sklepach. Nowe polskie produkty pojawiły się ostatnio we wszystkich największych sieciach handlowych Litwy.

Litwini ratują polską gospodarkę przed kryzysemŹródło: AFP, fot: PETRAS MALUKAS
d1jcim2
d1jcim2

- Cudu nie było - tak skomentowali pierwsze wyniki przedstawiciele największej na Litwie spółki handlowej "Maxima LT". Maxima sprowadziła na Litwę polską mąkę oraz różne gatunki kasz w specjalnych opakowaniach, wyprodukowanych z myślą o litewskim konsumencie. Jednak wyniki rozczarowały i nie spełniły oczekiwań. Chociaż polskie wyroby są tańsze, to ich udział w sprzedaży w kwietniu stanowią zaledwie 3-5% całego obrotu produktami tej grupy.

Produkty polskie, mimo że są sprzedawane w większych opakowaniach i są tańsze średnio o 10-20 centów niż litewskie, nie cieszyły się takim popytem jak się spodziewano.

- Wygląda na to, że Litwinom nadal opłaca się na weekend wyruszać do Polski po większe zakupy, bo i ceny są niższe, i wybór produktów większy niż na Litwie - napisał litewski portal internetowy "Delfi".

Marszałek litewskiego sejmu Atunas Valinskas zażartował na sobotnim posiedzeniu Zgromadzenia Parlamentarnego Polski i Litwy, że obywatele Litwy poprzez robienie zakupów w Polsce ratują polską gospodarkę przez kryzysem.

Przewodniczący sejmowej komisji do spraw budżetu i finansów Kestutis Glaveckas oświadczył w marcu, że litewski budżet narodowy co miesiąc traci 100 mln litów (ok. 137 mln zł) z powodu zakupów robionych przez Litwinów w Polsce.

d1jcim2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1jcim2
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj