Trwa ładowanie...
litwa

Litewska policja uwolniła porwanego Polaka. Porywacze żądali okupu

Policja na Litwie zatrzymała dwóch porywaczy i uwolniła obywatela Polski, który został uprowadzony dla okupu. Za uwolnienie polskiego biznesmena domagano się 20 tys. euro. Mężczyznom grozi do 4 lat więzienia.

Share
Litewska policja uwolniła porwanego Polaka. Porywacze żądali okupu
Źródło: Litewska policja
d4eez4n

Litewska policja otrzymała 7 stycznia od polskiego CBŚP informację o polskim obywatelu, który miał być porwany dla pieniędzy. Polak na Litwę przyjechał trzy dni wcześniej w celach biznesowych i od tego czasu nie dawał znaku życia. Rodzina biznesmena zgłosiła policji, że ktoś domagał się okupu za uwolnienie "zakładnika". Kwota wynosiła 20 tys. euro.

Litewscy śledczy we współpracy z polskimi urzędnikami szybko namierzyli miejsce, gdzie porywacze przetrzymywali mężczyznę. Stało się to dzień po otrzymaniu zgłoszenia. Sprawa dopiero teraz ujrzała światło dzienne. Polak został uwolniony podczas policyjnej akcji. Zatrzymano dwóch Litwinów urodzonych w roku 1991 i 1994.

d4eez4n

Porywacze kilka razy zmieniali miejsce kryjówki. Ostatecznie wpadli na terenie okręgu wileńskiego. Zostali tymczasowo aresztowani. Mężczyznom grozi do 4 lat więzienia. Niewykluczone są kolejne zatrzymania. Polski biznesmen nie odniósł większych obrażeń. Otrzymał pomoc psychologiczną i medyczną. Litewska policja podkreśla dobrą współpracę z polskimi służbami.

Zobacz też: Odważne wpisy Donalda Tuska o rządzących. "Ćwierka, bo nic więcej nie może"

Źródło: policija.lrv.lt

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4eez4n

Podziel się opinią

Share
d4eez4n
d4eez4n
Więcej tematów