Trwa ładowanie...
d1m9vzi

Litewska policja uwolniła porwanego Polaka. Porywacze żądali okupu

Policja na Litwie zatrzymała dwóch porywaczy i uwolniła obywatela Polski, który został uprowadzony dla okupu. Za uwolnienie polskiego biznesmena domagano się 20 tys. euro. Mężczyznom grozi do 4 lat więzienia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Litewska policja uwolniła polskiego biznesmena, który został porwany dla okupu
Litewska policja uwolniła polskiego biznesmena, który został porwany dla okupu (Litewska policja)
d1m9vzi

Litewska policja otrzymała 7 stycznia od polskiego CBŚP informację o polskim obywatelu, który miał być porwany dla pieniędzy. Polak na Litwę przyjechał trzy dni wcześniej w celach biznesowych i od tego czasu nie dawał znaku życia. Rodzina biznesmena zgłosiła policji, że ktoś domagał się okupu za uwolnienie "zakładnika". Kwota wynosiła 20 tys. euro.

Litewscy śledczy we współpracy z polskimi urzędnikami szybko namierzyli miejsce, gdzie porywacze przetrzymywali mężczyznę. Stało się to dzień po otrzymaniu zgłoszenia. Sprawa dopiero teraz ujrzała światło dzienne. Polak został uwolniony podczas policyjnej akcji. Zatrzymano dwóch Litwinów urodzonych w roku 1991 i 1994.

Przeczytaj: Porwanie rodzicielskie w Bydgoszczy. Ojciec dzieci oskarżony o nielegalny podsłuch

d1m9vzi

Porywacze kilka razy zmieniali miejsce kryjówki. Ostatecznie wpadli na terenie okręgu wileńskiego. Zostali tymczasowo aresztowani. Mężczyznom grozi do 4 lat więzienia. Niewykluczone są kolejne zatrzymania. Polski biznesmen nie odniósł większych obrażeń. Otrzymał pomoc psychologiczną i medyczną. Litewska policja podkreśla dobrą współpracę z polskimi służbami.

Przeczytaj również: Porwał 5-letniego syna. Prokuratura przygotowała akt oskarżenia

Zobacz też: Odważne wpisy Donalda Tuska o rządzących. "Ćwierka, bo nic więcej nie może"

Źródło: policija.lrv.lt

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1m9vzi

Podziel się opinią

Share
d1m9vzi
d1m9vzi
Więcej tematów