Trwa ładowanie...

Listy do redakcji "Timesa". "Brawo Radosław Sikorski"

Londyński "Times" powraca dziś do negatywnej oceny premiera Davida Camerona w podsłuchanej rozmowie ministra Radka Sikorskiego z byłym ministrem Jackiem Rostowskim. Redakcja otrzymała od czytelników sporo uwag w tej sprawie i publikuje dziś ich wybór jako temat przewodni rubryki "Listy do wydawcy".

Share
Listy do redakcji "Timesa". "Brawo Radosław Sikorski"
Źródło: PAP, fot: Tomasz Gzell
d3q1xl7

"Trudno się nie zgodzić z Radosławem Sikorskim w jego ocenie niekompetencji negocjacyjnej naszego premiera..." - pisze czytelnik "Timesa" z Londynu. "Cameron nie tylko dał się wymanewrować w Unii Europejskiej, ale i w sprawie referendum niepodległościowego w Szkocji. Może przejść do historii jako autor rozpadu Zjednoczonego Królestwa i izolacji tego, co z niego pozostanie w Europie. Czy mu wszystko jedno, czy - jak sugeruje Sikorski - nic z tego nie rozumie?".

Drugi list podkreśla słabość Camerona, który nie może poważnie negocjować z Unią - 11 miesięcy przed wyborami powszechnymi, 3 miesiące przed referendum w Szkocji i bez jasnego mandatu wyborców, którym dopiero obiecał referendum unijne po następnych wyborach.

Kolejny czytelnik pisze: "Brawo Radosław Sikorski" i dodaje, że najwyraźniej Europie zaczyna brakować cierpliwości dla Davida Camerona, a polskiemu ministrowi już się widać skończyła.

I tylko jeden z czterech opublikowanych listów broni Camerona przed atakiem Sikorskiego: "Musiał powiedzieć Unii basta. A jeśli mu się nie uda, tym bardziej trzeba się przygotować na radykalną zmianę w stosunkach Wielkiej Brytanii z Unią Europejską".

d3q1xl7

Podziel się opinią

Share
d3q1xl7
d3q1xl7
Więcej tematów