Trwa ładowanie...
d1v79uo

Lista lotów premiera Mateusza Morawieckiego opublikowana. 207 pozycji

Na witrynie internetowej KPRM opublikowano zestawienie lotów premiera Mateusza Morawieckiego. Urzędnicy kancelarii szefa rządu przygotowali zestawienie w reakcji na aferę z lotami marszałka Marka Kuchcińskiego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Premier Mateusz Morawiecki
Premier Mateusz Morawiecki (PAP, Fot: Jacek Turczyk)
d1v79uo

Zgodnie z zapowiedziami szefa kancelarii premiera Michała Dworczyka, na stronie internetowej Kancelarii Premiera Rady Ministrów opublikowano dokument z datami lotów premiera Mateusza Morawieckiego.

Przygotowany wykaz zawiera 207 pozycji. Pierwsze wykazane loty odbyły się 14-15 grudnia 2017 roku, a ostatnie sprzed kilku dni (4-5 sierpnia tego roku). Pełna lista lotów znajduje się na stronie KPRM.

Dworczyk przed południem w piątek mówił na konferencji prasowej, że zestawienie jest przygotowywane "w związku z pojawiającymi się pytaniami dziennikarzy i polityków".

d1v79uo

Zobacz także: "Marszałek odleciał". Politycy bezwzględni dla Marka Kuchcińskiego

- Na moje polecenie w tej chwili są gromadzone wszystkie dokumenty, to są setki stron - tłumaczył Dworczyk popołudniowe opublikowanie listy lotów. Wyjaśniał, że dokumenty były "przetwarzane" i "uzupełniane".

O opublikowanie listy swoich lotów zaapelowała do KPRM także była premier Beata Szydło.

d1v79uo

"Instrukcja HEAD jest jasna"

Michał Dworczyk na konferencji prasowej przedstawił także pomysły na zmianę regulacji ws. lotów rządowymi samolotami.Podkreślił, że modyfikacje są na etapie przygotowań i mogą ulec zmianie.

Opozycja od początku kontrowersji z lotami marszałka Sejmu podkreśla jasność procedur lotów ze statusem HEAD.

d1v79uo

- W instrukcji HEAD nie ma nic na temat możliwości udziału osób prywatnych w lotach oznaczonych tym statusem. To oznacza, że jeżeli wykracza się poza zakres tej instrukcji, następuje jej złamanie - mówił Mirosław Suchoń z Koalicji Obywatelskiej.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1v79uo

Podziel się opinią

Share

d1v79uo

d1v79uo
Więcej tematów