ycipk-2ldlze

Lista lotów premiera Mateusza Morawieckiego opublikowana. 207 pozycji

Na witrynie internetowej KPRM opublikowano zestawienie lotów premiera Mateusza Morawieckiego. Urzędnicy kancelarii szefa rządu przygotowali zestawienie w reakcji na aferę z lotami marszałka Marka Kuchcińskiego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Premier Mateusz Morawiecki
Premier Mateusz Morawiecki (PAP, Fot: Jacek Turczyk)
ycipk-2ldlze

Zgodnie z zapowiedziami szefa kancelarii premiera Michała Dworczyka, na stronie internetowej Kancelarii Premiera Rady Ministrów opublikowano dokument z datami lotów premiera Mateusza Morawieckiego.

Przygotowany wykaz zawiera 207 pozycji. Pierwsze wykazane loty odbyły się 14-15 grudnia 2017 roku, a ostatnie sprzed kilku dni (4-5 sierpnia tego roku). Pełna lista lotów znajduje się na stronie KPRM.

Dworczyk przed południem w piątek mówił na konferencji prasowej, że zestawienie jest przygotowywane "w związku z pojawiającymi się pytaniami dziennikarzy i polityków".

ycipk-2ldlze

Zobacz także: "Marszałek odleciał". Politycy bezwzględni dla Marka Kuchcińskiego

- Na moje polecenie w tej chwili są gromadzone wszystkie dokumenty, to są setki stron - tłumaczył Dworczyk popołudniowe opublikowanie listy lotów. Wyjaśniał, że dokumenty były "przetwarzane" i "uzupełniane".

O opublikowanie listy swoich lotów zaapelowała do KPRM także była premier Beata Szydło.

ycipk-2ldlze

"Instrukcja HEAD jest jasna"

Michał Dworczyk na konferencji prasowej przedstawił także pomysły na zmianę regulacji ws. lotów rządowymi samolotami.Podkreślił, że modyfikacje są na etapie przygotowań i mogą ulec zmianie.

Opozycja od początku kontrowersji z lotami marszałka Sejmu podkreśla jasność procedur lotów ze statusem HEAD.

ycipk-2ldlze

- W instrukcji HEAD nie ma nic na temat możliwości udziału osób prywatnych w lotach oznaczonych tym statusem. To oznacza, że jeżeli wykracza się poza zakres tej instrukcji, następuje jej złamanie - mówił Mirosław Suchoń z Koalicji Obywatelskiej.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-2ldlze

ycipk-2ldlze
ycipk-2ldlze