Trwa ładowanie...
d4bg1v7

List prezydenta Andrzeja Dudy do uczestników Marszu Niepodległości

• "Pragnę, aby dobre uczucia i przesłanie dzisiejszego święta towarzyszyło nam każdego dnia" - napisał prezydent • List odczytano na początku warszawskiej manifestacji • Marsz wyruszył ok. godz. 14 z ronda im. Romana Dmowskiego
Share
d4bg1v7

"Narodowe Święto Niepodległości upamiętnia wielki, historyczny sukces Polaków - wyzwolenie spod obcej władzy i odzyskanie suwerennego państwa. Dzisiaj ze szczególną wdzięcznością i podziwem myślimy o pokoleniach, które na ten sukces zapracowały, które go wywalczyły. O męstwie, wiedzy, ofiarności i determinacji tych, dzięki którym wolna Polska powróciła na mapę Europy" - napisał prezydent w liście do organizatorów i uczestników Marszu Niepodległości w Warszawie.

Dlatego - jak zaznaczył - w całym kraju i za granicą, w mniejszych i większych miejscowościach, na placach i ulicach, przy grobach i pomnikach narodowych bohaterów, ze śpiewem i muzyką lub w modlitewnej ciszy - wyrażamy przywiązanie i wierność wobec Ojczyzny.

d4bg1v7

"Darząc się wzajemnym szacunkiem, w poczuciu powagi i godności tego święta gromadzimy się pod biało-czerwonymi flagami i wizerunkami Orła Białego. Razem, a jednocześnie każdy na swój sposób, korzystamy z najcenniejszego dobra, z naszej wolności" - podkreślił Duda.

"Bardzo pragnę - i wiem, że oczekiwanie to podziela wielu Polaków - aby te dobre uczucia i przesłanie dzisiejszego święta towarzyszyły nam wszystkim każdego dnia" - dodał.

Zaznaczył, że głęboko wierzy, że sięgając do doświadczeń ojców polskiej niepodległości zapiszemy nowe, piękne karty w historii suwerennej Rzeczypospolitej.

"Z okazji Narodowego Święta Niepodległości życzę, aby duma i radość z Państwa osobistych osiągnięć i rodzinnego szczęścia łączyły się z dumą i radością z sukcesów naszej Ojczyzny. Serdecznie wszystkich Państwa pozdrawiam" - napisał prezydent.

d4bg1v7

Marsz Niepodległości

Marsz wyruszył ok. godz. 14 z ronda im. Romana Dmowskiego. Organizatorzy zapowiadali, że weźmie w nim udział 50 tysięcy osób.

Marsz Niepodległości dotarł na błonia PGE Stadionu Narodowego. Uczestnicy przynieśli ze sobą tysiące biało-czerwonych flag. Odpalali również race dymne. Hasło na transparencie niesionym na czele pochodu brzmiało: "Od Sobieskiego do Dmowskiego. Wielka Polska Suwerenna".

Według policji marsz przebiegł spokojnie.

d4bg1v7

oprac. Arkadiusz Jastrzębski

d4bg1v7

Podziel się opinią

Share
d4bg1v7
d4bg1v7
Więcej tematów