Mąż posłanki Samoobrony w ciągu ostatnich miesięcy nie stawiał się na wyznaczonych przez sąd rozprawach. Najczęściej przysyłał lekarskie usprawiedliwienia, w których przedstawiano za każdym razem inne dolegliwości zdrowotne.
Natomiast od początku marca nie wiadomo, gdzie przebywa Ryszard Hojarski. Zaginięcie zgłosiła na policji jego żona. Sąd zdecydował o poszukiwaniu męża posłanki listem gończym. Taka decyzja skutkuje tym, że jeżeli zostanie zatrzymany, od razu trafi do aresztu. Ponadto sąd zwróci się do Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Gdańsku o unieważnienie jego paszportu.
Sąd podejmując tę decyzję stwierdził, iż chociaż nie wiadomo, gdzie mężczyzna przebywa i że zgłoszono jego zaginięcie, istnieje jednak obawa, że Ryszard Hojarski się ukrywa. (an)