ycipk-49scem

List Franciszka ws. pedofilii. Nadzwyczajne spotkanie biskupów

Po ogłoszeniu przez papieża Franciszka nowych procedur zwalczania pedofilii w Kościele, na środę zaplanowano spotkanie Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski. Odbędzie się też szkolenie dla arcybiskupów metropolitów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ważne spotkanie Konferencji Episkopatu Polski.
Ważne spotkanie Konferencji Episkopatu Polski. (WP.PL)
ycipk-49scem

9 maja Stolica Apostolska opublikowała list apostolski papieża Franciszka "Vos estis lux mundi" (Wy jesteście światłem świata). Głowa Kościoła wydała bowiem nowe zasady dla duchownych w zakresie walki z pedofilią.

Wprowadzono m.in. obowiązek zgłaszania pedofilii przez osoby duchowne wszystkich szczebli.

ycipk-49scem

Księża i siostry zakonne mają też nakaz informowania o swoich podejrzeniach (jeśli występują poważne przesłanki), że tego typu czynów dopuszcza się ktoś z duchowieństwa. Normy obowiązywać będą w całym Kościele katolickim od 1 czerwca 2018.

Omówienie nowych regulacji będzie głównym tematem obrad Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski, które odbędą się w środę w Warszawie.

Tego samego dnia planowane jest kilkugodzinne szkolenie dla arcybiskupów metropolitów (w ramach Kościoła katolickiego w Polsce jest 14 metropolii rzymsko-katolickich oraz jedna greckokatolicka) ws. wdrażania zasad wymienionych w liście papieskim.

Zobacz także: Saryusz-Wolski o Tusku: skandaliczne zachowanie

ycipk-49scem

Zakończenie obrad Rady Stałej planowane jest na godz. 16:30. Potem ma się odbyć krótki briefing dla mediów.

Źródło: polsatnews.pl

ycipk-49scem

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
ycipk-49scem
ycipk-49scem