Trwa ładowanie...

List Franciszka ws. pedofilii. Nadzwyczajne spotkanie biskupów

Po ogłoszeniu przez papieża Franciszka nowych procedur zwalczania pedofilii w Kościele, na środę zaplanowano spotkanie Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski. Odbędzie się też szkolenie dla arcybiskupów metropolitów.

Share
List Franciszka ws. pedofilii. Nadzwyczajne spotkanie biskupów
Źródło: WP.PL
d42g8uw

9 maja Stolica Apostolska opublikowała list apostolski papieża Franciszka "Vos estis lux mundi" (Wy jesteście światłem świata). Głowa Kościoła wydała bowiem nowe zasady dla duchownych w zakresie walki z pedofilią.

Wprowadzono m.in. obowiązek zgłaszania pedofilii przez osoby duchowne wszystkich szczebli.

Księża i siostry zakonne mają też nakaz informowania o swoich podejrzeniach (jeśli występują poważne przesłanki), że tego typu czynów dopuszcza się ktoś z duchowieństwa. Normy obowiązywać będą w całym Kościele katolickim od 1 czerwca 2018.

d42g8uw

Omówienie nowych regulacji będzie głównym tematem obrad Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski, które odbędą się w środę w Warszawie.

Tego samego dnia planowane jest kilkugodzinne szkolenie dla arcybiskupów metropolitów (w ramach Kościoła katolickiego w Polsce jest 14 metropolii rzymsko-katolickich oraz jedna greckokatolicka) ws. wdrażania zasad wymienionych w liście papieskim.

Zobacz także: Saryusz-Wolski o Tusku: skandaliczne zachowanie

Zakończenie obrad Rady Stałej planowane jest na godz. 16:30. Potem ma się odbyć krótki briefing dla mediów.

Źródło: polsatnews.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d42g8uw

Podziel się opinią

Share
d42g8uw
d42g8uw
Więcej tematów