Trwa ładowanie...
d125v9s

Lisicki: reakcja opozycji niewspółmierna

Dziennikarze podzieleni w ocenach dotyczących zajść w Sejmie z 16 grudnia. - Reakcja opozycji była niewspółmierna - stwierdził redaktor Paweł Lisicki.

Share
d125v9s

- Zwracając się z całą tą krytyką, która dotyczy działalności marszałka Kuchcińskiego. Tej pierwotnej, czyli przygotowanie regulaminu, jak i wtórnej, tj. pochopne odebranie głosu posłowi Szczerbie to uważam, że reakcja opozycji była niewspółmierna – ocenił Lisicki.

- To jest jednak sytuacja, w której okupuje się salę sejmową i nie dopuszcza się do normalnych obrad. To jest sytuacja, która mogłaby być usprawiedliwiona czymś znacznie poważniejszym, niż tymi przykładami o których mówimy – dodał Lisicki.

- Jak się posuwasz do wykluczania posłów, po co organizować wybory – pytał Sławomir Sierakowski z "Krytyki Politycznej”. - Wykluczenie tego jednego posła to było pójście bardzo daleko – uznał Sierakowski.

- W tak błahej sytuacji nigdy się nie zdarzyło by wykluczono posła z obrad – powiedział Jacek Żakowski. - Można powiedzieć jedną rzecz z pewnością. Jeśli z tak błahego powodu można wykluczyć jednego posła, to można wykluczyć dwudziestu-trzydziestu posłów i przykładowo uchwalić konstytucję – przestrzegał Żakowski.

Oprac. Adam Styczek

d125v9s
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d125v9s
Więcej tematów