Trwa ładowanie...

Liroy buduje własny komitet wyborczy. Działacze Kukiz'15 i KORWiN na listach

Piotr Liroy-Marzec przyciągnął do stowarzyszenia Skuteczni działaczy partii KORWiN, Kukiz'15 i Zgody i zamierza stworzyć własny komitet wyborczy - podaje portal dorzeczy.pl. Oficjalna decyzja w tej sprawie ma zostać ogłoszona na konferencji prasowej we wtorek.

Share
Liroy buduje własny komitet wyborczy. Działacze Kukiz'15 i KORWiN na listach
Źródło: East News, fot: Jan Bielecki
d2tvoim

Najwięcej działaczy ma dołączyć z partii KORWiN. Politycy są niezadowoleni z rosnącej roli narodowców w Konfederacji. Partia Janusza Korwin-Mikkego mają bowiem uzyskać zaledwie trzy "jedynki" na listach wyborczych prawicowej koalicji. Na listach Skutecznych mają pojawić się działacze z podkarpackiego, lubelskiego i mazowieckiego regionu KORWiN.

Szykuje się także transfer działaczy z Kukiz'15, którzy są rozczarowani decyzją o koalicji z PSL. W tym przypadku chodzi o lokalne oddziały, w tym m. in. z okręgu podwarszawskiego. - Mieliśmy walczyć z partyjniactwem, mieliśmy zmienić system, a Kukiz'15 związało się z najbardziej systemową partią. Kiedyś nazywał ich "zorganizowaną grupą przestępczą" - tłumaczy swoją decyzję jedna z działaczek Kukiz'15, zdecydowanych o przejściu do ruchu Liroya.

d2tvoim

Szeregi ugrupowania mają zasilić również działacze AGROUnii i partii Zgoda utworzonej przez Michała Kołodziejczaka. Chodzi o struktury z zachodniej i centralnej Polski.

Zobacz także: Zdanowska odchodzi ze sztabu PO. Joanna Mucha spróbuje ją zatrzymać

Transfer działaczy ze wspomnianych ugrupowań może być ogromny. Na razie nie wiadomo, ilu polityków wspomnianych partii wejdzie na listy Liroya. Według dorzeczy.pl wiele wskazuje na to, że może to być nawet kilkaset osób, w tym całe struktury okręgów i ich prezesi.

Ponadto Skuteczni wciąż prowadzą negocjacje ze środowiskami Kai Godek oraz Marka Jakubiaka. Konkrety, dotyczące kształtu list i wyborczej współpracy, Liroy przedstawi podczas wtorkowej konferencji prasowej.

Źródło: dorzeczy.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2tvoim

Podziel się opinią

Share
d2tvoim
d2tvoim
Więcej tematów