Trwa ładowanie...

Linia lotnicza oferuje specjalny serwis dedykowany kobietom. Wszystko ze względów bezpieczeństwa

Jeden z przewoźnik lotniczych w Indiach stara się zrobić wszystko, by pomóc w naprawieniu wizerunku kraju, który postrzegany jest jako niezbyt bezpieczny – szczególnie dla kobiet. Dlatego firma wprowadziła specjalny, dedykowany paniom program, który ma sprawić, że poczują się one komfortowo – zwłaszcza, gdy podróżują w pojedynkę.

Linia lotnicza oferuje specjalny serwis dedykowany kobietom. Wszystko ze względów bezpieczeństwaŹródło: Shutterstock.com
d8rt766
d8rt766

Kobiety samotnie podróżujące po świecie często motywują inne panie do tego, by ruszyć w samotną podróż wokół globu. Przekonują, że wystarczy trzymać się kilku zasad, aby wyprawa była bezpieczna. Nie jest tajemnicą, że w wielu krajach pod tym względem wciąż zostało jeszcze wiele do zrobienia. Problem coraz częściej dostrzegają przedstawiciele administracji państwowej, jak i prywatne firmy. Jedna z najnowszych takich inicjatyw, mających wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa kobiet, pochodzi z Indii.

Władze i działające na terenie Indii firmy, szczególnie te zarabiające na turystyce, zdają sobie sprawę, że kraj ten – mówiąc eufemistycznie - nie jest postrzegany jako najbezpieczniejszy na świecie. Cieniem na jego wizerunku położyły się w ostatnich latach informacje na temat zbiorowych i brutalnych gwałtów. Wstrząsnęły one społeczeństwem i w wielu miejscach doprowadziły do fali protestów. Wiele podmiotów stara się naprawić zszarganą opinię na temat Indii. Jednym z nich jest przewoźnik Vistara, który wprowadził niedawno szereg udogodnień mających sprawić, że samotnie podróżujące kobiety poczują się komfortowo i nie będą musiały drżeć o własne bezpieczeństwo.

Wdrożony przez linie program "Woman Flyer" jest bezpłatny i z miejsca okazał się dużym sukcesem. Choć projekt działa od niedawna – pierwsze pasażerki mogły zdecydować się na skorzystanie z opcji w marcu br. Obecnie korzysta z niego ok. 100 kobiet dziennie. Na co mogą liczyć samotnie podróżujące panie? Rezerwując bilet mają gwarancję, że nie dostaną miejsca środkowego – pomiędzy dwoma innymi pasażerami; bezpłatnie mogą też wskazać preferowane miejsce. Stosownej zmiany można dokonać nawet już po zakończeniu procesu rezerwacji. Pasażerka może liczyć wówczas na pomoc przy zmianie miejsca ze środkowego na takie mieszczące się przy oknie albo przejściu.

Wnętrze samolotu należącego do linii Vistara / Flickr.com
Źródło: Wnętrze samolotu należącego do linii Vistara / Flickr.com

Przewoźnik gwarantuje też kobietom asystę na lotnisku – z postoju taksówek do samolotu oraz w przeciwnym kierunku. W ramach tego samego pakietu mogą one zdecydować się na skorzystanie ze wsparcia przy transporcie bagaży. Przedstawiciele linii lotniczej oferują także pomoc przy zamawianiu taksówki, tak aby klientka miała pewność, że korzysta z usług uczciwego taksówkarza. W ramach programu na lotnisku można napotkać również ubranych w firmowe stroje pracowników linii lotniczej z tabliczkami #VistaraWomanFlyer Arrivals Assistance. Dzięki temu samotne pasażerki mogą zyskać opiekę przedstawicieli personelu już po wylądowaniu. Jak zaznaczają władze linii lotniczej, wolę skorzystania ze specjalnego serwisu można zgłosić do 72 godz. przed planowanym odlotem.

d8rt766

– Nasz personel jest przygotowany do tego, by zaoferować pomoc kobietom podróżującym samotnie. Ten serwis stanowi wyraz naszych najszczerszych starań, których celem jest zagwarantowanie spokoju naszym pasażerkom – wyjaśnił w rozmowie z serwisem "Bloomberg" Sanjiv Kapoor z linii Vistara.

Air India / Shutterstock.com
Źródło: Air India / Shutterstock.com

Vistara, która na razie oferuje przeloty krajowe, zapowiada, że wraz z udostępnieniem przelotów na trasach międzynarodowych – ma to nastąpić w ciągu najbliższych lat – program "Woman Flyer" zostanie rozszerzony o nowe, zagraniczne kierunki.

Przedstawiciele linii nie ukrywają, że chcą być światowymi pionierami, gdy chodzi o specjalne oferty, skierowane do samotnie podróżujących kobiet. Nie jest to jednak jedyny przewoźnik realizujący działania, których celem jest zapewnienie kobietom spokoju oraz najlepszych możliwych warunków przemieszczania się po świecie. Linie Air India, po licznych skargach pasażerek, które padały ofiarami molestowania seksualnego, uruchomiły w swoich samolotach specjalne sektory, w których mogą przebywać jedynie kobiety. W Indiach działają już również specjalne pociągi, którymi podróżować mogą wyłącznie panie, w Delhi działają już damskie taksówki.

Zobacz też: Linie lotnicze przywiązują coraz większą wagę do jakości obsługi pasażera

Ubezpieczenie OC, OC/AC, mieszkania i podróży nie musi być drogie! Zobacz oferty na Link4 kupony rabatowe.

d8rt766
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d8rt766
Więcej tematów