Trwa ładowanie...

"Limit przypadków pana Misiewicza został wyczerpany". Stanisław Karczewski komentuje sytuację wokół rzecznika MON

Sprawa dzieci z Aleppo to jest prowokacja, nie można grać politycznie nieszczęściem dzieci. Moim zdaniem najgorszym rozwiązaniem byłoby przywiezienie ich tutaj - powiedział w "Rozmowie w RMF" marszałek Senatu Stanisław Karczewski. Dodał również, że jeśli chodzi o zamieszanie wokół rzecznika MON, to "być może Misiewicz został odwołany, o czym jeszcze nie wiemy". - Uważam, że limit przypadków pana Misiewicza został wyczerpany - wyjaśnił Karczewski.

"Limit przypadków pana Misiewicza został wyczerpany". Stanisław Karczewski komentuje sytuację wokół rzecznika MONŹródło: Newspix, fot: KAROL SEREWIS
d3uw8eh
d3uw8eh

Misiewicz jest takim tematem dyżurnym. One szkodzą nam wizerunkowo. Są zupełnie niepotrzebne - powiedział o rzeczniku MON.

Karczewski był pytany o sprawę grupy dzieci z syryjskiego Aleppo, które do Polski chciał sprowadzić prezydent Sopotu Jacek Karnowski (PO), ale, jak podało w piątek Radio ZET, polski rząd nie zgodził się na to. - W całej sprawie dzieci z Aleppo chodzi o prowokację polityczną Platformy Obywatelskiej, tym dzieciom najlepiej jest pomóc na miejscu - mówił marszałek Senatu.

- To jest prowokacja, prowokacja mająca na celu przykrycie tego, o czym rozmawialiśmy kilka tygodni temu, a mianowicie pan eurodeputowany Janusz Lewandowski (...) powiedział rzecz zdumiewającą, niebywałą. Powiedział, że świat właściwie powinien patrzeć na Polskę, w której dzieje się... I właśnie tutaj zawiesił głos. Ale mówił, żeby nie patrzeć na Aleppo, tylko świat powinien skierować swoje zainteresowanie w kierunku Polski - powiedział Karczewski.

d3uw8eh

Karczewski: Jarosław Kaczyński jako pierwszy powiedział, że trzeba tam pomagać

- Wszyscy eksperci mówią, że najgorszym rozwiązaniem byłoby przywiezienie tych dzieci tutaj - dodał marszałek Senatu.

Jego zdaniem najlepiej tym dzieciom pomagać na miejscu. - Te dzieci tam mają swoje rodziny, chcą być jak najbliżej - przekonywał. - Pomagamy tym dzieciom, przeznaczyliśmy prawie czterokrotnie więcej pieniędzy niż Platforma Obywatelska, by pomagać właśnie m.in. tym dzieciom - mówił Karczewski.

Zaznaczył też, że "prezes Jarosław Kaczyński jako pierwszy powiedział, że trzeba tam pomagać".

d3uw8eh

Marszałek Senatu powiedział, że jeśli trzeba będzie wykorzystać specjalistów medycznych, by tym dzieciom pomóc, to - "jesteśmy otwarci". - Ale tu chodziło o coś zupełnie innego, o przyjęcie tych dzieci ze swoimi opiekunami nie w celach leczniczych, bo to dopiero później się pojawiło - przekonywał. - Nie można robić akcji politycznych na nieszczęściu dzieci - uważa Karczewski.

"Minister Macierewicz robi bardzo dobre zmiany, jako obywatel czuję się bezpieczniejszy"

Marszałek Senatu ocenił odejście z wojska w ubiegłym roku 25 generałów. - Ja bym chciał, żeby w wojsku było dużo bardzo dobrze wyszkolonych i dobrych żołnierzy, ale troszeczkę mniej generałów. Natomiast my szliśmy w zupełnie innym kierunku - zbyt rozbudowana kadra generalska. Ta, która będzie powoływana, będzie naprawdę kompetentna i będzie dbała o nasze bezpieczeństwo - powiedział Stanisław Karczewski.

- Dzisiaj jest konferencja prasowa razem z ministrem Antonim Macierewiczem - zapowiedział Karczewski i zaznaczył, że podczas konferencji można zapytać szefa MON o odejścia generałów. - Uważam, ze pan minister robi bardzo dobre zmiany, jako obywatel czuję się bezpieczniejszy - dodał Karczewski.

d3uw8eh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3uw8eh
Więcej tematów