Trwa ładowanie...
d1vh9d0
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Liczba migrantów we francuskim obozowisku Calais wzrosła nawet do 6 tys.

Miejscowe władze poinformowały, że liczba migrantów koczujących w ogromnym obozowisku w Calais na północy Francji wzrosła z 3 tys. do 5,5-6 tys. Migranci gromadzący się w tym portowym mieście liczą, że przedostaną się stamtąd do Wielkiej Brytanii.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Uchodźcy w Calais
Uchodźcy w Calais (PAP/EPA, Fot: YOAN VALAT)
d1vh9d0

W ostatnim czasie dużym nakładem sił i środków władze zabezpieczyły zarówno znajdujący się w Calais wlot tunelu pod kanałem La Manche, jak i obwodnicę prowadzącą do portu, skąd odpływają statki do Wielkiej Brytanii. Przedostanie się tam jest teraz ogromnie utrudnione.

Z braku możliwości pokonania kanału La Manche, coraz więcej migrantów zostaje w prowizorycznym obozowisku określanym jako "Dżungla", które jest ok. godzinę drogi na piechotę od centrum Calais. Zdaniem miejscowej prefekt Fabienne Buccio, obozowisko coraz bardziej zaczyna przypominać zorganizowane miasteczko: wraz z napływem większej liczby migrantów pojawiły się tam kościoły, meczety, szkoły, zakłady fryzjerskie, lokale gastronomiczne i sklepy.

W pobliżu znajduje się prowadzony przez władze ośrodek, gdzie codziennie rozdaje się migrantom darmowe jedzenie.

d1vh9d0

Prefekt Buccio twierdzi, że zmienia się skład mieszkańców obozowiska - o ile wcześniej dominowali Afrykanie, teraz pojawiło się tam wieku Irakijczyków, Irańczyków i Syryjczyków, którzy przyjeżdżają całym rodzinami.

W piątek kolejny migrant zginął porażony prądem, próbując pokonać tunel pociągiem towarowym. Ogółem od 26 czerwca szesnaście osób zginęło, próbując przedostać się z Calais do Anglii.

d1vh9d0

Podziel się opinią

Share

d1vh9d0

d1vh9d0
Więcej tematów