Trwa ładowanie...
d44hn5r

Libia: islamiści wycofują pięciu ministrów z rządu

Islamistyczna partia Sprawiedliwość i Budowa (JC), druga co do wielkości siła w parlamencie Libii, ogłosiła, że wycofuje swoich pięciu ministrów z rządu premiera Alego Zidana. Odejdzie m.in. minister ds. ropy naftowej Abd al-Bari Ali al-Arusi.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Premier Libii Ali Zeidan
Premier Libii Ali Zeidan (AFP, Fot: Mahmud Turkia)
d44hn5r

Przedstawiciel partii Nizar Kawan oświadczył, że premier Zidan "nie wypełnił swych zobowiązań" dotyczących zapewnienia bezpieczeństwa, w tym w sektorze energetycznym.

Według komunikatu partii rząd poniósł "dotkliwe fiasko" w sferze bezpieczeństwa i reform administracyjnych, a także w sprawie portów naftowych, zablokowanych przez zbrojne milicje.

JC wcześniej bezskutecznie próbowała doprowadzić do przyjęcia w parlamencie wotum nieufności dla rządu. Rezygnacja jej pięciu ministrów utrudni kroki w celu ustabilizowania sytuacji w Libii dwa lata po rewolcie, która obaliła Muammara Kadafiego - pisze Reuters.

Prócz resortu ds. ropy naftowej przedstawiciele JC, która jest politycznym ramieniem Bractwa Muzułmańskiego w Libii, kierowali ministerstwami ds. elektryfikacji, gospodarki, budownictwa mieszkaniowego i sportu.

Od upadku Kadafiego Libia pozostaje głęboko podzielona, a rząd centralny ma trudności z zapanowaniem nad rywalizującymi milicjami i radykalnymi islamistami.

d44hn5r

Podziel się opinią

Share
d44hn5r
d44hn5r
Więcej tematów