Trwa ładowanie...
d4hhlko

Lex "urodziny Hitlera". Rząd przygotował zalecenia

Po ujawnionych przez TVN "urodzinach Hitlera" rządowy zespół przygotował zalecenia - informuje Gazeta.pl. Okazuje się jednak, że raport został zbagatelizowany i utknął w rządzie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W styczniu 2018 roku na antenie TVN ukazał się reportaż "Superwizjera" Bertolda Kittela, Anny Sobolewskiej i Piotra Wacowskiego
W styczniu 2018 roku na antenie TVN ukazał się reportaż "Superwizjera" Bertolda Kittela, Anny Sobolewskiej i Piotra Wacowskiego (Twitter)
d4hhlko

Gazeta dotarła do raportu "Międzyresortowego Zespołu do spraw przeciwdziałania propagowaniu faszyzmu i innych ustrojów totalitarnych oraz przestępstwom nawoływania do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych, wyznaniowych albo ze względu na bezwyznaniowość".

Zespół ten zareagował na reportaż "Superwizjera" TVN o polskich neonazistach. Powstał w lutym tego roku. Pracowano nad zmianą prawa, by skuteczniej walczyć z propagowaniem totalitaryzmów.

W wyniku jego prac powstał raport, w którym proponowano "wyższe kary za propagowanie totalitaryzmów, ściganie prywatnych hołdów dla Hitlera czy Stalina i stworzenie indeksu zakazanych symboli".

d4hhlko

Raport trafił w lipcu do KPRM. I leży.

Kulisy reportażu i burza wokół doniesień o "maskaradzie"

Mimo, że od ukazania reportażu minął rok, to materiał wciąż wywołuje niemałe kontrowersje. Niedawno dziennikarze portalu wPolityce.pl oraz tygodnika "Sieci" dotarli do zeznań organizatora tej imprezy, Mateusza S. Wynika z nich, że urodziny były maskaradą. Zamówili je tajemniczy mężczyźni i zapłacili za nie 20 tys. zł.

d4hhlko

Portal wPolityce.pl opublikował zdjęcia jednego z twórców "Polskich neonazistów". Operator Piotr Wacowski hailuje na tle portretu Adolfa Hitlera i flag ze swastykami.

Sprawa trafiła do prokuratury.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4hhlko

Zobacz także: Nie ma zbrodni doskonałej. Kulisy pracy polskiej policji.

d4hhlko

Podziel się opinią

Share
d4hhlko
d4hhlko
Więcej tematów