Trwa ładowanie...

"Lex TVN" przeszło o włos. Tłumaczyć miał się Kukiz, wysłał posła Sachajkę

W środę z pomocą głosów członków Kukiz'15 Prawo i Sprawiedliwość przeprowadziło reasumpcję głosowania o odroczenie obrad, a następnie przepchnęło nowelę "lex TVN". Z błędu w pierwszym głosowaniu miał tłumaczyć się Paweł Kukiz, do mediów wysłał jednak "głównego winnego" - Jarosława Sachajkę.

Share
"Lex TVN" przegłosowane. Poseł Sachajko tłumaczy "Lex TVN" przegłosowane. Poseł Sachajko tłumaczy Źródło: East News, fot: Piotr Molecki
d29iivh

W programie Polsat News miał pojawić się Paweł Kukiz, lider ugrupowania Kukiz'15, które głosowało w środę za reasumpcją głosowania w sprawie odroczenia obrad Sejmu - gdyby nie ich głosy, debata nad "lex TVN" zostałaby przesunięta na początek września.

Kukiz'15 za "lex TVN". Sachajko: popełniłem błąd

Paweł Kukiz jednak nie pojawił się w studiu, a do programu wysłał jednak posła Jarosława Sachajkę, którego wcześniej w SMS do prowadzącego określił "głównym winnym". - Prosił, by tłumaczył się winny zamieszania. Zawsze, gdy są głosowania, to posłowie otrzymują takie instrukcje, na jakie się umawiamy, a jednocześnie jest prowadzący, który wskazuje, jak należy głosować. Wczoraj taką osobą byłem ja i popełniłem błąd - tłumaczył poseł Jarosław Sachajko i przeprosił za swoją pomyłkę.

- Platforma kilka razy tłumaczyła się ze swoich pomyłek i tłumaczyła się bardzo słabo, że np. internet źle działał. Ja mówię tak jak było - popełniłem błąd - zaznaczył polityk Kukiz'15. - Jeżeli przeanalizuje się nasze głosowania, to pomyliliśmy się tylko raz - dodał Sachajko.

Porozumienie opuszcza Zjednoczoną Prawicę i klub PiS. Jan Strzeżek zdradza kulisy głosowania

Jak zapewnił Jarosław Sachajko, w czasie feralnej przerwy, gdy Marek Suski miał zbierać podpisy pod wnioskiem o reasumpcję głosowania o odroczenie obrad Sejmu, nikt nie obiecywał posłom Kukiz'15 posad w rządzie.

d29iivh

- Nie było żadnego "kupczenia". Tutaj cały czas ktoś uważa, ze polityka powinna być kupczeniem za stanowiskami ministerialnymi, skarbu państwa - stwierdził Jarosław Sachajko.

"Lex TVN" przegłosowane. Reasumpcja i liczne kontrowersje

W środę wieczorem nowelizacja ustawy o radiofonii i telewizji zwana powszechnie "lex TVN" została przegłosowana przez Sejm. Nie obyło się bez kontrowersji. Wcześniej większością głosów opozycji i polityków Porozumienia zagłosowano o odroczeniu obrad Sejmu na dzień 2 września.

W ciągu kilkudziesięciu minut marszałek Sejmu Elżbieta Witek zarządziła głosowanie nad reasumpcją, które wygrała Zjednoczona Prawica z pomocą głosów trzech polityków Kukiz'15 oraz części posłów Porozumienia. Następnie odrzucono wniosek o odroczenie obrad, a godzinę później zdecydowano o skierowaniu "lex TVN" do Senatu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d29iivh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d29iivh
d29iivh
Więcej tematów